ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2685  تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating 


استاندار آذربایجان غربی: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به تامین معشیت و رفاه عشایر و مرزداران دارد.

استاندار آذربایجان غربی:  دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به تامین معشیت و رفاه عشایر و مرزداران دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی ، آقای سعادت در دیدار با سران عشایر و طوایف بخش های تابعه ارومیه که عصر امروز در سالن جلسات استانداری ترتیب یافت، با تاکید بر نگاه ویژه امام راحل ، مقام معظم رهبری رئیس جمهور ایران اسلامی به عشایر و مرزنشینان به عنوان ذخایر و پشتیبانان انقلاب اسلامی گفت: عشایر و مرزنشینان ، در دوران دفاع مقدس و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با نثار خون خود در دفاع از حریم ایران اسلامی و دفاع از مرزهای کشور نقش موثری ایفاد کرده اند.

سعادت در ادامه با اشاره به اینکه از حدود سه هزار روستای استان 1200 روستا درمناطق مرزی قرار دارد گفت: دولت تدبیر و امید با نگاه ویژه به تامین معشیت و رفاه مرزداران طرح های مختلفی را برای توسعه و آبادانی مناطق مرزی کشور و بویژه آذربایجان غربی در نظر گرفته است.

وی ادامه داد : آنچه مسلم است کشاورزی و دامداری سنتی پاسخگوی مردم مناطق مرزی و عشایر استان نیست و این مناطق نیاز به سرمایه گذاری ، توسعه گردشگری و ایجاد واحد های صنعتی برای ایجاد فرصت های اشتغال و ایجاد منابع جدید درآمدی برای مردم منطقه است.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به نامگذاری امسال به نام دولت و ملت ، همدلی و همزبانی از سوی مقام معظم رهبری ، این نشست را فرصتی برای تجدید وحدت و همدلی میان مسولان و عشایر منطقه دانست و اظهار امیدواری کرد: با همدلی ، همفکری و وحدت بتوان مسائل و مشکلات مرزنشینان استان را حل کرد.

وی در ادامه با اشاره به آماده شدن طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سرو برای تصویب در شورای عالی مناطق آزاد کشور اظهار کرد: با تصویب ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سرو بزودی شاهد رونق اتقصادی ، حضور سرمایه گذاران در منطقه و ایجاد اشتغال و درآمد برای مرزنشینان و عشایر منطقه خواهیم بود.

استاندار آذربایجان غربی همچنین در این جلسه خاطراتی از نقش عشایر و مرزنشینان منطقه در  پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع از مرزهای استان در دوران دفاع مقدس  بیان نمود.

در این جلسه فرماندار ارومیه  نیز با اشاره به نقش عشایر در وحدت ملی و تمامیت ارضی کشور گفت:عشایر ایران اسلامی با تقدیم ده ها شهید در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دین خود را به اسلام و انقلاب ادا کردند.

در ابتدای این جلسه نیز سران عشایر و طوایف ارومیه از حمایت های استاندار آذربایجان غربی در توجه به معیشت و حل مشکلات عشایر منطقه قدردانی نمودند.

 کد خبر:  1538791
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat