ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2578  تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating 


تاکید مدیر کل امور عشایر استان بر اجرای آئین نامه ساماندهی عشایر در مراسم جشن ییلاق هوارخاتون اشنویه

تاکید مدیر کل امور عشایر استان بر اجرای آئین نامه ساماندهی عشایر   در مراسم جشن ییلاق  هوارخاتون اشنویه

درروز پنج شنبه مورخه 94/5/8 مراسم جشن ییلاق با حضور مدیرکل امورعشایراستان ، فرماندار محترم شهرستان  اشنویه ، اعضای محترم شورای تامین و اداری شهرستان اشنویه در ییلاق هوارخاتون به میزبانی عشایر آبادی دوربه و اداره امور عشایر شهرستان برگزار گردید .

دراین مراسم ابتدا نماینده عشایر ضمن خوشامدگوئی وتقدیر وتشکر از همه مسئولین در انجام خدمات رسانی به جامعه عشایری مطالبی رادر خصوص مسائل ومشکلات عشایر بیان نمودند .پس از ایشان آقای مهندس خضری فرماندار محترم اشنویه ضمن  تقدیر وتشکر از عشایر زحمتکش و همه دلسوزان نظام و دست اندرکاران دولت تدبیر وامید بیان داشتند که همه باید در   راستای حفاظت از منابع طبیعی ،این ثروت خدادادی کوشا باشیم چراکه زندگی همه ما به این مقوله وابسته است و بعنوان یک منبع جهت تولید وکسب درآمد به آن نگاه کنیم . وی همچنین لزوم توجه بیشتر به رفاه و معیشت عشایر را یادآور شدند .

در ادامه جناب آقای مهندس زینال زاده از یکی از ریش سفیدان عشایر که در بستر بیماری بودند عیادت و برای ایشان  آرزوی سلامتی و بهبودی نمودند .

ایشان در ادامه در جمع مسئولین و عشایر ضمن پرداختن به مسائل و مشکلات عشایر با اشاره ای به آیین نامه ساماندهی عشایر افزودند  با توجه به ظرفیت های موجود در مناطق عشایری و توانمندی های موجود در عشایر به عنوان قشری موثر در عرصه اقتصادی و اجتماعی جامعه ، بایستی تمامی مسئولین خدوم و صدیق اهتمام و مساعی خود را در عملیاتی نمودن ماده 5  آیین نامه ساماندهی عشایر(مصوب هیات وزیران ) که اعلام میدارد :" کلیه دستگاههای اجرایی ذیربط موظفند در تنظیم بودجه سنواتی و تدوین اهداف کمی برنامه های کوتاه مدت و میان مدت با اختصاص اعتبارات متناسب با جمعیت عشایر، نسبت به انجام وظایف مربوط به حوزه مسئولیت خود در قبال مناطق عشایری اقدام نمایند . مسئولیت نظارت بر حسن اجرای این امر بر عهده سازمان مدیریت  برنامه ریزی کشور می باشد" به کار گیرند تا انشاا...  بیش از پیش شاهد رشد و پویایی هرچه بیشتر در مناطق عشایری باشیم .

  درپایان مراسم آقای مهندس زینال زاده  با خدمات عمرانی اداره کل امور عشایر  استان افزودند  امسال بالغ بر 54 طرح عمرانی از جمله آبرسانی ،بهسازی چشمه و احداث آبشخوردامی ، مرمت وبازسازی ایلراه های عشایری و ... در مناطق عشایری استان اجرا شده است .که برای اجرای این طرح ها بالغ بر 11390میلیون ریال از محل اعتبارات سال 93 هزینه ودر سال جاری  قریب به 3000 خانوار عشایری از مزایای این پروژه ها بهره مند می گردند .

 

 

 کد خبر:  1540804
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat