ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2747  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


تجلیل از خبر نگاران شهرستان سلماس

تجلیل از خبر نگاران شهرستان سلماس

طی مراسمی با شکوه از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان سلماس  با حضور فرماندار و امام جمعه سلماس و مدیرکل امور عشایر استان آذربایجان غربی د ر شورای اداری شهرستان سلماس،تجلیل  گردید

این مراسم که در روستای مرزی دریک و کنار آبگرم طبیعی آن و با حضور فرماندار شهرستان سلماس ، امام جمعه ، مدیرکل امور عشایر استان و اعضای شورای اداری، مردم شریف روستای دریک و خبرنگاران و اصحاب رسانه سلماسی برگزار شد،‌ در این مراسم  فرماندار سلماس ضمن گرامیداشت یاد وخاطره ی شهید صارمی و تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه شهرستان گفت: در هیچ جای دنیا به خبرنگاری به عنوان یک شغل نگریسته نمی شود بلکه آن را هنری میدانند که نیازمند استعداد خاص است.

آقای  مهندس حاجی علیلو افزودند : جسارت و صداقت خاص،‌ عدم بروز اعتقادات شخصی در خبر، و شجاعت از جمله صفات یک خبرنگار می باشد که اگر فردی آنها را دارا باشد می تواند در عرصه فعالیت کند.

ایشان اظهار داشتند : در دنیا خبرنگاران در هر جایی جان خود را از دست دهند شهید محسوب می شوند چرا که آگاهی بخشی به مردم خدمت به خلق خدا است. این قشر متعهد با سخت کوشی و مجاهدت های نوشتاری و فکری خود در عرصه های مختلف نقش مهم و تاثیرگذاری در حوزه تنویر افکار عمومی و اطلاع بخشی به جامعه ایفا کرده اند.

وی افزود: امروز اصحاب متعهد رسانه، رسالتی خطیر در عرصه آگاهی بخشی و توسعه و پیشرفت هر جامعه ای بر عهده دارند و با انعکاس دقیق وقایع می توانند موجب رفع بسیاری از مشکلات و تنگناها شوند.

امام جمعه سلماس در ادامه این مراسم ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت شهدای خبرنگار و اهل قلم اظهار داشت: شهید صارمی به عنوان خبرنگاری شجاع و متعهد نماد مظلومیت جمهوری اسلامی در مبارزه با تروریست است. حجت الاسلام سید محمد موسوی با قدردانی از مقام شامخ شهید صارمی گفت: این شهید بزرگوار افتخاری بزرگ برای ایران اسلامی است و نسل امروز باید بیش از پیش با اندیشه و تفکر این شهید والامقام آشنا شود . ایشان در ادامه اعلام نمودند خون سرخ شهید صارمی موجب شد تا روز خبرنگار در تقویم ایران اسلامی ثبت شود و همه خبرنگاران وظیفه دارند با تفکر پیرامون این شهید بزرگوار در راستای رسالت حرفه ای خود به بهترین نحو گام بردارند . شهردار سلماس " آقای محمد رحیمی" همچنین در ادامه این مراسم گزارشی از آخرین وضعیت منطقه ویژه اقتصادی سلماس و پایانه مرزی کوزه رش ارائه داد .

در ادامه مراسم مدیر کل امور عشایر استان آذربایجان غربی ضمن تبریک روز خبرنگار به تمام فعالان این عرصه و آرزوی توفیق برای آنان افزودند نقش خبر نگاران در عرصه اطلاع رسانی و آگاه بخشی در حوزه های مختلف جامعه و بسط و توسعه زیر ساخت های فرهنگی و اجتماعی و .... ملموس و ستودنی است ایشان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی افزودند تمام خبرنگاران بایستی با  تاسی از سیره و سیاق آن شهید بزرگوار ، تمام تلاش خود را در اعتلاء و پیشرفت جامعه به نحواحسن  بکار گیرند .

ایشان با  اشاره به خدمات عمرانی اجرا شده در مناطق عشایری افزودند از مبلغ 11390میلیون ریال اعتبار تخصیص یافته به این اداره کل مبلغ 430 میلیون ریال در مناطق عشایری شهرستان سلماس جهت اجرای پروژه های بهسازی چشمه و احداث آبشخور دامی ، مرمت و بازسازی استخر ذخیره آب کشاورزی و... هزینه و قریب به 70 خانوار از مزایای پروژه های مذکور بهره برداری می نمایند .

مدیر کل امور عشایر استان در ادامه با نگاهی بر ضرورت استفاده از انرژی پاک در جامعه افزود ند : نیاز روز افزون به انرژی از چالش های کنونی پیش روی بشر است و اهمیت انرژی نو و تجدید پذیر را بیش از پیش نمایان می سازد ، انرژی های نو و تجدید پذیری چون انرژی خورشید و .... دارای پتانسیل های بالای برای تولید برق  بوده و دارای مزایای بی شماری از جمله کاهش  چشمگیر میزان آلاینده های نیروگاههای فسیلی ، حفظ محیط زیست و استفاده از منابع طبیعی با پراکندگی و گسترش آن در تمام جهان می باشد لذا لازم است که با برنامه ریزی راهبردی و مدون  زیر ساخت ها و امکانات لازم جهت ترویج و استفاده از انرژی های نو بالاخص در مناطق عشایری که دسترسی کمتری به منابع و امکانات شهری دارند فراهم گردد  که  در همین راستا اداره کل امور عشایر استان در نظر دارد جهت رفال حال جامعه عشایری از سال آتی از پنل های خورشیدی در مناطق عشایری به نحو بهینه استفاده نماید

آقای مهندس زینال زاده با تاکید برآیین نامه ساماندهی عشایر افزودند : مناطق عشایری دارای ظرفیت ها ی  بی شماری می باشد و نقش عشایر به عنوان یکی از اهرمهای تولیدی در جامعه  همچنین  نقش بی بدیل آنان در حراست و حفاظت از مرزها که به فرموده مقام معظم رهبری "عشایر مرزداران ، سنت داران و حافظان حیثیت ملی و بومی کشورند " بسیار قابل توجه می باشد لذا بایستی با برنامه ریزی برجسته و منسجم جهت ارتقاء شاخص های توسعه در جامعه عشایری  بیش از پیش کوشا باشیم و این  میسور نمی گردد مگر با همدلی تمام مسئولین و خدمتگزاران صدیق نظام جمهوری اسلامی ایران ، در عملیاتی نمودن ماده 5 آیین نامه ساماندهی عشایر( وظیفه مندی تمام دستگاههای خدمات رسان جهت انجام خدمات شایسته در مناطق عشایری ) همچنین احیاء شورای عشایری شهرستانها و برگزاری مستمر جلسات شورای مذکور.

ایشان در ادامه با اشاره به سهم 20 درصدی عشایر در تولیدات دامی جامعه افزودند : با توجه به وجود خشکسالی های اخیر  و قیمت پایین گوشت قرمز  ، تهیه و توزیع جو دامی یارانه دار جهت جلوگیری از متضرر شدن دامداران بالاخص عشایر امری ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد  که اداره کل امور عشایر استان جهت حمایت از عشایر عزیز در حال حاضر جو دامی یارانه دار را تهیه و توسط تشکل های عشایری توزیع می نماید .

 کد خبر:  1540990
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat