ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2638  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


رئیس سازمان دامپزشکی کشور: خدمات بهداشتی و درمانی باید برای عشایر و روستائیان رایگان باشد

رئیس سازمان دامپزشکی کشور: خدمات بهداشتی و درمانی باید برای عشایر و روستائیان رایگان باشد

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: 34 میلیارد تومان اعتبار برای ارائه خدمات دامپزشکی رایگان به دام های روستاییان و عشایر اختصاص یافته است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مهدی خلج با اشاره به اینکه خدمات بهداشتی و درمانی برای دامداران روستایی و عشایری باید رایگان باشد، افزود: امسال برای ارائه خدمات دامپزشکی رایگان و همچنین واکسن رایگان دام های عشایر و روستاییان برای نخستین بار 34 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

 وی افزایش ضریب امنیت غذایی را از مهمترین محورهای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: برای دستیابی به این مهم باید خدمات دامپزشکی به منظور افزایش سلامت و ارتقای سطح بهداشت دام برای عشایر و روستائیان رایگان ارائه شود.

خلج تقدم پیشگیری بر درمان را از برنامه های اصلی این سازمان دانست و افزود: با توسعه خدمات درمانی و بهداشتی دامپزشکی در سراسر کشور، 75 درصد از بیماری های عفونی که منشأ آن محصولات خام دامی است، کنترل می شود. رئیس سازمان دامپزشکی کشور به نقش این سازمان برای ارتقای سلامت عمومی اشاره کرد و گفت: در کنترل بیماری های مشترک انسان و دام، سازمان دامپزشکی نقش بزرگی دارد و برنامه های کاهش میزان باقیمانده های دارویی در محصولات خام دامی را اجرا می کند. وی ارتقای بهداشت و سلامت محصولات خام دامی را شرط لازم توسعه صادرات این محصولات دانست و افزود: از ابتدای سال تاکنون برای اجرای این سیاست 31 هزار و 120 مجوز بهداشتی برای صادرات 70 محصول خام دامی صادر شده است. خلج همچنین از نهایی شدن توافقنامه صادرات محصولات خام دامی به روسیه خبر داد و گفت: پس از بازرسی های مکرر مقامات و کارشناسان روسیه از واحدهای صنعتی پرورش مرغ کشتارگاه ها و مزارع پرورش ماهی، تاکنون هشت کشتارگاه طیور، 19 مرکز فراوری آبزیان و یک مرکز تولید تخم مرغ نطفه دار برای صادرات به روسیه در فهرست فدراسیون این کشور قرار گرفته است.

 کد خبر:  1540997
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat