ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2577  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


سومین جشنواره انگور در دهکده ساحلی چی چست افتتاح گردید

سومین جشنواره انگور در دهکده ساحلی چی چست افتتاح گردید

 

این جشنواره با حضور استاندار محترم ، اعضاء شورای شهر ارومیه ، قائم مقام شهردار ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، مدیر کل امور عشایر استان و جمعی از مقامات کشوری ، استانی همچنین مردم غیور استان افتتاح گردید 

 

در ابتدای این مراسم استاندار آذربایجان غربی به ایراد سخنرانی پرداختند و اظهار داشتند : ارزش افزوده محصولات کشاورزی را باید با استفاده از فناوری های نوین که در دنیای امروز به وفور یافت می شود، ارتقا دهیم تا بتوانیم در بهبود اقتصاد کشاورزی استان مثمر ثمر باشیم.

استاندار آذربایجان غربی محصول انگور را یکی از محوری ترین محصولات استان عنوان نمودند و افزودند : با توجه به اینکه انگور به عنوان مواد اولیه بسیاری از تولیدات کشاورزان استان مطرح است ، توجه به بالابردن کیفیت این محصول می تواند در معیشت مردم موثر باشد.

آقای مهندس سعادت  با اشاره به اینکه استفاده از آبیاری قطره ای یکی از روش های اثرگذار در کاهش هزینه های باغی و افزایش راندمان آب و درآمدهای کشاورزان به شمار می رود، گفت: در هفته دولت امسال یک هزار و 357 هکتار از باغ های استان از آبیاری سنتی به آبیاری نوین تغییر روش دادند که تعامل کشاورزان در این امر بسیار قابل توجه بود.

استاندار آذربایجان غربی در پایان با قدردانی از روند برگزاری جشنواره انگور در استان ، این جشنواره را در راستای احیای سنت های دیرین مردم منطقه و معرفی آن به نسل جدید عنوان کرد و افزود: اصلاح دیدگاه ها و پاسداری از آیین و سنت های قدیمی مردم از نتایج جشنواره خواهد بود.

قائم مقام شهردار ارومیه نیز در این آیین با اشاره به اینکه جشنواره انگور در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر برنامه ریزی مدیران شهری برای اجرای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی برگزار می شود، اظهار کرد: پاسداشت فرهنگ و آیین های کهن، ترویج و احیای این فرهنگ، معرفی توانمندی ها و پتانسیل های ارومیه برای گردشگران داخلی و خارجی، تبیین نقش انگور در اقتصاد کشاورزی، ارائه طرح های توجیهی فنی کشت انگور و احیای دوباره باغ های انگور ارومیه از جمله اهداف برگزاری این جشنواره به شمار می روند.

ایشان افزودند : آذربایجان غربی جزء استان های برتر کشور در تولید انگور است و باید ظرفیت های این استان و ارومیه بیشتر به مردم کشور و حتی کشورهای همسایه شناسانده شود.

سپس معاون امور مجلس، حقوقی و امور استان های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با تشکر از عوامل اجرایی برگزاری جشنواره انگور ارومیه، اظهار کرد: آیین های مختلف در راستای معرفی ظرفیت های استان های گوناگون کشور در طول سال برگزار می شود که این جشنواره ها در راستای آشنا شدن هرچه بیشتر شهروندان به ویژه جوانان با فرهنگ ناب ایرانی اسلامی و همچنین معرفی توانمندی های استان های گوناگون برگزار می شود.

ایشان افزودند : محصول انگور یکی از محصولات کشاورزی درآمدزا در دنیا است که می توان با برنامه ریزی های علمی محصول  انگور را افزایش و آن را جهانی کرد .

 

در این مراسم اداره کل امور عشایر استان نیز با برپایی سیاه چادر توانست نمایی شماتیک از زندگی جامعه عشایری  استان را به تصویر بکشد .

این اداره کل با هدف شناساندن آداب ، سنن و فرهنگ جامعه عشایری استان ، انواع صنایع دستی تولیدی عشایر را به معرض نمایش گذاشت و مورد استقبال پرشور مردم و مسئولین قرار گرفت .

دراین مراسم استاندار آذربایجان غربی و هیئت همراه از سیاه چادر عشایری دیدار نمودند و عشایر عزیز نیز با اجرای برنامه های متنوعی چون اجرای موسیقی محلی ، پخت غذاهای محلی  و .... توانستند مقدم میهمانان را گرامی داشته و پذیرای آنان باشند

 

 

 

 کد خبر:  1541769
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat