ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 21209  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


چهارمین جشنواره اسب اصیل ایرانی نژاد کردی در مهاباد برگزار شد

چهارمین جشنواره اسب اصیل ایرانی نژاد کردی در مهاباد برگزار شد

چهارمین جشنواره اسب اصیل ایرانی نژاد کردی روز سه شنبه در مجموعه ورزشی آزادی مهاباد و با حضور جمعی از علاقه مندان به این رشته برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این آیین با حضور نماینده مردم مهاباد در مجلس ، مدیر کل امور عشایر استان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان  و جمعی از مسوولان اجرایی این شهرستان و با شرکت بیش از 100 اسب از شهرستان های مختلف استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان و آذربایجان غربی برگزار شد.

این جشنواره در سه رده کلاس اسب نریان، مادیان و کره اسب و زیر نظر هیات داوران جشنواره برگزار شده است. شرکت کنندگان در این جشنواره با اسب های خود در محوطه مشخص شده پیست اسب دوانی به انجام حرکات نمایشی و سوارکاری پرداخته و هیات داوران همایش نیز با توجه به مهارت ها و توانایی های اسب ها، زیبایی و اصیل بودن آنها اسب های برتر را انتخاب می کنند.

در این جشنواره که با استقبال خوب شهروندان همراه بود، چندین برنامه فرهنگی، هنری دیگر از جمله پخش موسیقی محلی کردی (دهل و سورنا) و گروه رقص کردی (هه ل په رکی) نیز برگزار شد.

اسب کردی به دلیل داشتن برخی خصوصیات بارز از جمله قد متوسط 150 - 140 سانتیمتر، بدن کوتاه و در مجموع عضلانی با زیر بند محکم، بسیار باهوش، مطیع، صبور و مقاوم به مسافت های طولانی، دارای سینه فراخ و از جلو به حد قابل قبول عضلانی، پرنفس و پر خون، قوی بودن اعضای دست و پا و کمر بهترین نژاد اسب به خصوص جهت مسابقات چوگان به شمار می آید.

شایان ذکر است  شرکت تعاونی عشایری گولان مهاباد با نظارت و هماهنگی اداره کل امور عشایر استان در جشنواره اسب اصیل ایرانی نژاد کردی ،با برپایی سیاه چادر عشایری مشارکت و حضور فعال داشتند

 

 

 

 

 

 

 کد خبر:  1541901
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat