ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2907  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


مدیر کل امور عشایر آذربایجان غربی : آبرسانی به 12 روستای عشایری آذربایجان غربی با تانکر انجام می شود

مدیر کل امور عشایر آذربایجان غربی : آبرسانی به 12 روستای عشایری آذربایجان غربی با تانکر انجام می شود

مدیر کل امور عشایر آذربایجان غربی گفت : آبرسانی به 12 روستای عشایری فاقد آب آشامیدنی این استان با استفاده از تانکر مخصوص حمل آب انجام می شود.

مدیر کل امور عشایر استان آقای مهندس زینال زاده در گفت وگو با خبرگزاری ایرنا اظهار داشتند : در این 12 روستای فاقد آب که در دشت بورالان و در اطراف شهرستان ماکو  واقع شده اند ،در مجموع بیش از 630 خانوار عشایری ساکن هستند.

وی اضافه کرد: برای این روستاها به طور میانگین روزانه 180 مترمکعب آب سالم و بهداشتی انتقال داده می شود تا به مصارف خانگی و دام های عشایر این منطقه برسد.

آقای مهندس زینال زاده با اشاره به وجود بیش از 330  آبادی عشایری در استان افزود : در سال جاری 200 کیلومتر از ایل راه های عشایری استان با اعتبار بیش از سه میلیارد ریال مرمت و بازسازی شده است.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی ادامه داد : امسال همچنین در مناطق عشایرنشین این استان ، 54 دهنه چشمه بازسازی و مرمت شد و 54 عدد آبشخور با هفت کیلومتر خط انتقال آب در مجموع با اعتبار بیش از دو میلیارد و 500 میلیون ریال احداث شده است.

وی گفت: در سال جاری 3000 تن کنسانتره، سبوس و علوفه و دو هزار و 500 تن جو با قیمت یارانه ای در بین عشایر استان توزیع شده است.

در آذربایجان غربی قریب به 16 هزار خانوار عشایری با بیش از 104 هزار نفر جمعیت در قالب 12 ایل و 21 طایفه مستقل زندگی می کنند.

 کد خبر:  1542424
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat