ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2621  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


گزارش تصویری جمع خوانی زیارت عاشورا

گزارش تصویری جمع خوانی زیارت عاشورا

 

در مورخه 94/8/7 مراسم جمع خوانی زیارت عاشورا با حضور حاج آقا قنبری جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی ، مدیر کل اداره امور عشایر استان آقای مهندس زینال زاده و جمعی از کارکنان این اداره در محل نمازخانه اداره عشایر برگزار گردید.

در این مراسم حاج آقا قنبری ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبداله با اشاره بر حدیثی گهربار از امام حسین (ع) درخصوص سوال مردی در باب خودداری از گناه از امام حسین (ع) " مردی خدمت امام حسین (ع ) آمد و گفت مردی گناهکارم و نمیتوانم از گناه خودداری کنم مرا موعظه کن . امام در پاسخ فرمود : پنج کار انجام بده بعد هر چه خواستی گناه کن 1- روزی خدا را نخور هر چه میخواهی گناه کن 2- از حکومت و سرپرستی خدا خارج شو، هر چه دلت میخواهد انجام ده 3- جایی را انتخاب کن که خدا تورا نبیند بعد هر چه می خواهی گناه مرتکب شو 4 - زمانی که عزرائیل آمد روح ترا از بدنت بگیرد او را از خودت دور کن ، هر چه خواستی انجام بده 5- وقتی که مالک جهنم خواست تو را وارد آتش کند وارد نشو بعد هر گناهی که می خواهی انجام بده . " بیان داشتند  ماه محرم فرصت بسیار مناسبی جهت خوداری  و توبه از گناهان و پیوستن به سیره و سیاق معصومین و ائمه اطهار است .

 ایشان با اشاره بر درس عاشورا و برقراری پیوند روحی و باور قلبی  با امام حسین (ع) افزودند بهترین راه احیاء و تحکیم باورها در همین محافل عزاداری نهادینه میگردد .

حاج آقا قنبری با تاکید بر وجوب فریضه  امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به فرمایشات امام علی(علیه السلام) " اگر امر به معروف ونهی از منکر باشد اصلاً فساد به وجود نمی آید "  افزودند امر به معروف و نهی از منکر یکی از سیره های معصومین در ترویج و گسترش اسلام با هدف اصلاح جامعه  بوده و دارای مراتبی می باشد که بایستی توسط عامل معروف رعایت گردد  .  

 

 

 

 

 کد خبر:  1542628
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat