ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2585  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


دومین جشنواره برف و اسکی در پیست خوشاکوی ارومیه برگزار شد

دومین جشنواره برف و اسکی در پیست خوشاکوی ارومیه برگزار شد

 

دومین جشنواره برف و اسکی با حضور مدیر کل امور عشایر استان، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، تربیت بدنی ، شرکت برق منطقه ای استان ، فرماندار ارومیه ، بخشدار سیلوانا با مشارکت فعال اهالی روستای خوشاکو و دهیار شورای اسلامی روستا در پیست اسکی خوشاکوی ارومیه در مورخه 94/11/16 با حضور بیش از 5000 نفر از علاقمندان به ورزشهای زمستانی برگزار گردید.
در این مراسم اداره کل امور عشایر استان با برپایی سیاه چادر نسبت به ارائه جلوه های زندگی عشایری و معرفی آداب ، سنن و فرهنگ عشایر همچنین محصولات تولیدی عشایر از جمله صنایع دستی ، پخت نان ساج ، آش دوغ محلی و... پذیرای بازدید کنندگان محترم بود .
گفتنی است در این جشنواره شرکت کنندگان عزیز نسبت به درست کردن انواع آدم برفی و انواع نمادهای حیوانات و ... همچنین به ورزشهایی چون اسکی ، اسکی با تیوب اقدام نمودند که در پایان مراسم به نفرات برتر جوایزی به رسم یادبود توسط متولیان امر اهداء گردید.
پیست اسکی خوشاکو در 40 کیلومتری غرب ارومیه تنها پیست اسکی استان آذربایجان غربی است که در مکانی کوهستانی در منطقه راژان قرار دارد.
این پیست که یکی از کانون های ورزش های زمستانی در شمال غرب ایران به شمار می رود، دارای امکانات بالقوه ای از قبیل کوه هایی با شیب مناسب و چشم انداز زیبا است ولی به علت نبود زیرساخت این امکانات بالفعل نشده است.
این پیست یکی از زیباترین پیست های اسکی کشور برای تبدیل شدن به کانون مهم ورزش های زمستانی استان آذربایجان غربی به شمار می رود.
 
 

 کد خبر:  1544527
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat