ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2754  تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating 


جلسه هم اندیشی مدیریت شعب بانک کشاورزی استان با تشکل های بانوان عشایر و صندوق اعتبارات خرد زنان برگزار گردید

جلسه هم اندیشی مدیریت شعب بانک کشاورزی استان با تشکل های بانوان عشایر و صندوق اعتبارات خرد زنان برگزار گردید

 

جلسه هم اندیشی تشکل های بانوان عشایری و صندوق های اعتبارات خرد زنان با حضور مدیر کل امور عشایر استان آقای مهندس زینال زاده ، مدیر محترم شعب بانک کشاورزی استان آقای مهندس نیکخواه ، روسای ادارات عشایری تابعه استان  ، مدیران عامل تشکل های بانوان عشایری و صندوق های اعتبارات خرد زنان و سایر مسئولین و کارشناسان ذیربط در ساعت 10 صبح مورخه 94/12/4 در محل سالن جلسات مدیریت شعب بانک کشاورزی با هدف بررسی شیوه های و راهکارهای عملیاتی جهت تسهیل در ارائه وام های بانکی برگزار گردید .

در این جلسه ضمن تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران ابتدا آقای مهندس نیکخواه به جمع حاضر خیر مقدم عرض نمودند ایشان با اشاره به تاریخچه بانک کشاورزی استان ،در خصوص رویکرد و اهداف بانک در تامین منابع مالی و بهبود وضعیت اقتصادی مطالبی را تبیین نمودند و افزودند ریشه کنی فقر و رسیدن به توسعه پایدار از اهداف اصلی بانک می باشد که در این مقوله نقش زنان بسیار اساسی می باشد چرا که دانشمندان بر این باورند که اگر می خواهیم خانواده یا جامعه را از فقر عاری کنیم بایستی توانمنیدیهای زنان در سامان دهی و سمت و سو بخشیدن به تغذیه ، پوشش و آموزش که از فرایندهای توسعه یافتگی جامعه می باشد را در راس امور قرار دهیم .

ایشان با اشاره به رویکرد دیگر بانک کشاورزی استان اظهار داشتند توجه به حفظ منابع طبیعی و محیط زیست با هدف تامین امنیت غذایی بدلیل اینکه خواستگاه و زیست بوم عشایر می باشند بسیار اساسی و مهم می باشد .

آقای مهندس نیکخواه با عنوان نمودن مشاغل سبز به عنوان مشاغل پایدار در عرصه های طبیعی بیان داشتند در بحث مشاغل سبز 200 شغل شناسایی گردیده که از آنها می توان به عنوان معاش جایگزین عشایر استفاده کرد که در این زمینه استفاده از ظرفیت موسسه تاک که هدفش آموزش سرمایه گذاری در مناطق فقیر می باشد کار ساز خواهد بود  .

ایشان در ادامه با اشاره به نقش موثر آموزش در توانمند سازی منابع انسانی ابراز داشتند مدیت شعب بانک کشاورزی آماده هرگونه همکاری در برگزاری کلاسهای آموزشی بانک الکترونیکی ، سرمایه گذاری و... در مناطق ییلاقی و قشلاقی عشایر می باشد تاجامعه عشایری با سازوکارهای بانکی به آشنایی ومهارت لازم دست یابند .

پس از ایشان آقای مهندس زینال زاده ضمن تقدیر و تشکر از میزبانی مدیریت محترم شعب بانک کشاورزی استان و تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) افزودند عشایر استان آذربایجان غربی طبق آمار سرشماری سال 1387 جمعیتی بالغ بر 103927 نفر را شامل می باشند که از این جمعیت 53223 نفر مرد و 50704 نفر زن می باشند ایشان با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت عشایر  را زنان تشکیل میدهند افزودند زنان در جامعه عشایری نقش بسیار مهمی را در اقتصاد خانوارها بر عهده دارند و در کنار مسئولیت های همچون خانه داری و تعلیم و تربیت فرزندان دوشادوش مردان در عرصه های دامداری و صنایع دستی و.. فعالیت می نمایند به طوریکه با انجام فعالیت هایی چون استحصال گیاهان دارویی ، بافت فرش و   تابلو فرش های نفیس ، پرورش مرغ و بوقلمون ، تهیه انواع رب و ترشیجات و... نقش بسیار مهمی را در حفظ منابع طبیعی و اقتصاد خانوارها بر عهده دارند

آقای مهندس زینال زاده  باارائه گزارشی از عملکرد تشکل های بانوان عشایری افزودند اداره کل امور عشایر استان با هدف گسترش فعالیت های درآمد زادر جامعه عشایری ، تقویت روحیه مشارکت پذیری در بین زنان عشایر همچنین تجمیع سرمایه های کوچک زنان و زمینه سازی جهت فعالیت های نو و درآمدزا از سال 89 اقدام به زمینه یابی در این خصوص نموده که ماحصل آن تشکیل 4 صندوق اعتبارات خرد زنان با عضویت 130 نفر و 4 شرکت تعاونی بانوان عشایری با عضویت 150 نفرنموده است و در سال جاری قریب به 11 صندوق در مناطق عشایری تشکیل یافته است

مدیر کل امور عشایر استان با اشاره بر اهم فعالیت های صندوق اعتبارات خرد زنان و تشکل های بانوان عشایری اظهار داشتند بانوان عشایر در زمینه تولید انواع فرآورده های لبنی اعم از شیر ، کره ، روغن حیوانی ، پنیر سنتی و ... همچنین پرورش  انواع دام و طیور ، صنایع دستی ، کاشت صیفی جات و تهیه انواع تر   شیجات خانگی و ... فعالیت می نمایند که این اداره کل نیز با هدف گسترش فعالیت ها در جامعه عشایری و ترویج و تعمیق آموزش به عنوان یکی از اصول اساسی در توسعه منابع انسانی اقدام به برگزاری کلاسهای خیاطی با ارائه گواهینامه معتبر از سازمان فنی و حرفه ای نموده است .

در ادامه هریک از حاضرین راهکارها و پیشنهادات خود را ارائه نمودند و آقای مهندس نیکخواه ضمن اعلام مساعدت در خصوص برگزاری کلاسهای آموزشی بانک الکترونیک و ... ابراز داشتند با توجه به مشکلات مطرح شده در خصوص تامین وثیقه و ضمانت های بانکی ، بانک کشاورزی آماده هرگونه همکاری در خصوص حمایت از طرح های اقتصادی و درآمد زا با اعمال ضمانت های زنجیره ای می باشد .کد خبر:  1544841
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat