ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2609  تعداد امتیازدهی:  3   (Article Rating 


شهر کرد میزبان روابط عمومی های امور عشایر کشور

شهر کرد میزبان روابط عمومی های امور عشایر کشور

 

برگزاری دوره سراسری مسئولین روابط عمومی های امور عشایر کشور در شهرکرد
دوره آموزشی "مدیریت فرهنگی فعالیت های فرهنگی در روابط عمومی" ویژه مسئولین روابط عمومی امور عشایر کشور از شانزدهم اسفند در شهرکرد آغاز به کار کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، دوره آموزشی "مدیریت فعالیت های فرهنگی در روابط عمومی" ویژه مسئولین روابط عمومی های امور عشایر سراسر کشور با حضور علی اسفندیاری، رئیس روابط عمومی سازمان امور عشایر و یحیی حسین پور، مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری در شهرکرد آغاز به کار کرد.
مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری در مراسم افتتاحیه دوره در سخنانی ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان اظهار داشت: روابط عمومی مغز متفکر، قلب تپنده و چشم های بینا و گوش های شنوا و زبان گویای یک سازمان است.
حسین پور با ارائه گزارشی از سیمای عشایر استان چهارمحال و بختیاری گفت: جمعیت عشایر استان 14657 خانوار با جمعیتی معادل 126هزار نفر است که یک میلیون و 500 هزار راس دام در اختیار دارند که 10 درصد عشایر کشور و 14 درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند.
وی افزود: عشایر چهارمحال و بختیاری شامل عشایر بختیاری، قشقایی، گله دار دهکردی، چهرازی و عرب نصرآبادی است که در 85 درصد گستره استان شامل 5 زیست بوم، 26 کانون توسعه و 190 سامانه عشایری حضور دارند و 25 درصد گوشت قرمز استان را تامین می کنند.
مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه عشایر این استان عمدتا برون کوچ هستند، بیان داشت: در این استان پنج ایل راه مهم که قدمت آن به زمان باستان می رسد وجود دارد که شامل ایلراه های هزار چمه، کوه سفید، ، تاراز، تنگه فاله و دزپارت می شوند.
وی انجام هشت مورد پروژه های مطالعاتی، احداث سد و پمپاژ و تامین 1500 هکتار اراضی کشاورزی، بهسازی چشمه و احداث منبع ذخیره آب، احداث جاده های عشایری و بازگشایی ایلراه ها، تامین آب و آبرسانی سیار، توزیع کپسول گاز، توزیع آرد، تامین و توزیع علوفه دامی با قیمت مناسب بصورت مدت دار را از جمله فعالیت های اداره کل امور عشایر چهارمحال و بختیاری عنوان کرد.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام غلامرضا رشیدی، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور عشایر چهارمحال و بختیاری در سخنانی گفت: تعداد 160 مسجد و نمازخانه و غسالخانه در مناطق عشایری استان ایجاد شده است.
وی افزود: احداث و راه اندازی حوزه علمیه در مناطق عشایری بازفت که تعداد 50 طلبه از فرزندان عشایر در آن در حال تحصیل هستند که در سطح کشور منحصر بفرد است از دیگر فعالیت های علمی و فرهنگی در مناطق عشایری استان است.
حجت الاسلام رشیدی اذعان داشت: در بحث اعزام مبلغ به مناطق عشایری با وجود اعتبارات اندک، از استان های برتر هستیم.
وی با اشاره به اینکه کارهای فرهنگی در مناطق عشایری عموما با همت و همکاری روابط عمومی ها انجام می شود، اظهار داشت: تمام کارهای فرهنگی عشایر بر دوش روابط عمومی ها است که در همینجا از زحمات ایشان قدردانی و تشکر می کنم.
گفتنی است دوره آموزشی "مدیریت فعالیت های فرهنگی در روابط عمومی" از 16 تا 18 اسفندماه با حضور مسئولین روابط عمومی های امور عشایر سراسر کشور در شهرکرد در حال برگزاری است.
سرفصل های این دوره شامل آشنایی با برگزاری گردهمایی، همایش، جشنواره و آشنایی با عناصر اصلی ارتباط می باشد.


کد خبر:  1545086
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat