ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2622  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


مراسم بزرگداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س ) برگزار گردید

مراسم بزرگداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س )  برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان : مراسم بزرگداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)  با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ساجدی نژاد نماینده محترم ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان ، مدیر کل محترم امور عشایر استان آقای مهندس زینال زاده ، معاون محترم توسعه و عمران ، روسای ادارات ستادی و همکاران و بانوان شاغل در اداره کل در مورخه 95/01/11 در محل نمازخانه اداره کل امور عشایر استان پس از اقامه نماز برگزار گردید .
در این مراسم ابتدا مدیر کل محترم امور عشایر استان ضمن عرض خیرم مقدم حضور میهمان گرامی و تشکر از حضور ارزشمند حاج آقا ساجدی نژاد سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)  مصادف با روز مادر و روز زن ، همچنین  12 فروردین روز جمهوری اسلامی را تبریک و تهنیت عرض نمودند و در خصوص نامگذاری روز 12 فروردین اظهار داشتند روز جمهوری اسلامی یک روز تاریخی و به یاد ماندنی است و بخشی از تاریخ زرین و پرافتخار نظام جمهوری اسلامی ایران را شامل می شود به دلیل اینکه در این روز نوع نظام به عنوان جمهوری اسلامی با آرائ بالا ملت انتخاب شده است .
آقای مهندس زینال زاده در ادامه ضمن بزرگداشت مقام حضرت فاطمه زهرا (س) با اشاره به حدیثی از امام صادق علیه السلام : فاطمة سیدة نساء العالمین من الاولین والاخرین ; فاطمه علیها السلام سرور زنان جهانیان از اولین تا آخرین است ، افزودند: فاطمه زهرا (س) به عنوان بزرگ بانوی اسلام ، و الگو و اسوه زنان دو عالم می باشد و بایستی بانوان نهایت اهتمام خود را در جهت نهادینه سازی سبک زندگی اسلامی و سیره و سیاق آن حضرت جهت انتقال آن به نسل آتی به کار گیرند.
پس از ایشان حاج آقا ساجدی نزاد ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) با ارائه شعری در مدح آن حضرت افزودند حضرت فاطمه زهرا (س) حلقه وصل رسالت و امامت و یکی از دو رکن امامت است ایشان با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) در خصوص دوستی با حضرت فاطمه (س) افزودند من احب فاطمة ابنتی فهو فی الجنة معی ومن ابغضها فهو فی النار ; هر کس فاطمه علیها السلام دخترم را دوست بدارد، در بهشت با من است، و هر کس با او دشمنی ورزد ، در آتش دوزخ است. ایشان  با اشاره به روایتی از امام عسگری(ع) افزودند: نَحْنُ حُجَجُ اللّه‏ِ عَلى خَلْقِهِ وَ فاطمةُ حُجةٌ عَليَنا. ما حجّت‏ ها و برگزيدگان خدا بر آفريدگانش مى ‏باشيم، و فاطمه، حجّت راستين و پُرشكوه خدا بر ما مى ‏باشد. و این عظمت و شکوه حضرت فاطمه زهرا (س) را میرساند  و همانطور است که احادیث بسیاری نیز از زبان پیامبر اکرم (ص) نقل شده است و پیامبر اکرم حضرت علی (ع) را به اطاعت از فاطمه زهرا(س) امر کرده است " یا علی انفذ لما امرتک به فاطمة فقد امرتها باشیاء امر بها جبرئیل علیه السلام ... "  ای علی! آنچه را فاطمه علیها السلام بدان امر می کند ، انجام ده ; زیرا من چیزهایی را به او امر کرده ام که جبرئیل علیه السلام به آنها امر کرده است.
ایشان در ادامه با اشاره به روایات و آیات قرآن کریم در خصوص عذاب دردناک برای کسانی که حضرت فاطمه زهرا (س) را اذیت نماید بیان داشتند رضا و خشنودی خداوند، رضا و خوشنودی حضرت فاطمه زهرا ( علیه السلام )است و غضب حضرت فاطمه (س) باعث غضب خداوند متعال می باشد . و نکته ای که ازآیات قرآن کریم و روایات موجود استنباط می گردد این است که رضای فاطمه زهرا (س) تنها در مسیر حق بدست می آید و غضب او فقط در انحراف از حق و عدول از اوامر الهی حاصل می گردد .
حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ساجدی نژاد با نقل حدیث ارزشمند از امام کاظم (ع) در باب فضیلت نام حضرت فاطمه زهرا (س) امام کاظم علیه السلام می فرمایند" لایدخل الفقر بیتا فیه اسم محمد او احمد او علی او الحسن او الحسین او جعفر او طالب او عبدالله او فاطمة من النساء " در خانه ای که نام محمد یا احمد یا علی یا حسن یا حسین یا جعفر یا طالب یا عبدالله و یا از میان زنان ، فاطمه باشد ، فقر و تنگدستی وارد نمی شود " بیانات خود را پایان دادند .
 
در پایان مراسم از بانوان شاغل در اداره کل با اهداء لوح و هدیه ای به رسم یادبود تجلیل و قدردانی گردید. 

 

 

 کد خبر:  1545373
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat