ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2555  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


مدیر کل امور عشایر استان : آموزش و ترویج به عنوان یکی از ارکان مهم توسعه و توانمندسازی عشایر در رسیدن به اشتغال پایدار می باشد

مدیر کل امور عشایر استان : آموزش و ترویج به عنوان یکی از ارکان مهم توسعه و توانمندسازی عشایر در رسیدن به اشتغال پایدار می باشد

 به منظور تحلیل و بررسی نیازسنجی آموزشی عشایر جلسه ای با حضور مدیر کل محترم امور عشایر استان آقای مهندس زینال زاده ،معاون توسعه و عمران ، رئیس اداره امور تعاونیها ، ذیحساب و امور مالی و مسئول طرح و برنامه در ساعت 11 صبح مورخه 95/01/29 در دفتر مدیریت تشکیل گردید .
در این جلسه ابتدا آقای مهندس زینال زاده با اشاره به اهمیت سواد آموزی در بین عشایر جهت ارتقاء فعالیت ها نوین و زود بازده در جامعه عشایری اظهار داشتند سواد آموزی عشایر زیربنای اصلی توانمند سازی جامعه عشایری می باشد و آنان میتوانند با داشتن سواد ، مهارتها و حرفه های جدیدی را یادگیری و فعالیت های تولیدی خود را به طرز اصولی ارتقاء بخشند ، ایشان با اشاره به نقش آموزش و ترویج به عنوان یکی از اهرمهای موثر در توسعه و تقویت فعالیت ها بیان داشتند از طریق آموزش و ترویج می توان گامهای اساسی را در ایجاد اشتغال پایدار و رشد توان اقتصادی خانوارهای عشایری برداشت . ایشان با اشاره به صنعت دامپروری به عنوان یکی از منابع معیشتی عشایر افزوند با توجه به اینکه دامپروری در جامعه عشایری از اهمیت بالایی برخوردار است لذا بایستی در کنترل و پیشگیری بیماریهای دامی  از جمله تب برفکی با استفاده از ظرفیت و توان اداره کل دامپزشکی درزمینه آگاه سازی عشایر در این خصوص اهتمام  ویژه ای گردد . تا انشاا.. از خسارات و تبعات ناشی از شیوع بیماریهای دامی به طور جدی پیشگیری شود .
پس از ایشان آقای مهندس جبارپور مطالبی را در خصوص حوزه های مرتبط با آموزش و ترویج عشایر بیان داشتند و افزودند دوره های آموزشی و ترویجی با توجه به نیاز جامعه عشایری در چندین بخش از جمله دام ، بیمه ، بهداشت و ... تفکیک و سازماندهی شده است .

 

در ادامه هر یک از حاضرین نظرات و پیشنهادات خود را بیان نمودند و مقرر گردید نیازسنجی آموزشی از ادارت تابعه شهرستانی انجام و از اول اردیبهشت دوره های آموزشی به طور نظام مند برگزار گردد ، جلسه با صلوات حاضرین خاتمه یافت .
 
 


کد خبر:  1545598
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat