ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2905  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


همایش" عشایر ، مرزداران و حافظان هویت " در ارومیه برگزار شد

همایش" عشایر ، مرزداران و حافظان هویت " در ارومیه برگزار شد

همزمان با روز ملی عشایر همایش بزرگ « عشایر، مرزداران وحافظان هویت » با حضور  مدیر کل امور عشایر استان جناب آقای مهندس زینال زاده، سردار خرم فرمانده سپاه شهداء استان آذربایجان غربی و جمعی از مسئولین استانی و سران عشایر آذربایجان غربی در ساعت 10 صبح در محل پادگان شهید مهدی باکری واقع در روستای حیدرلوی سیر در  ارومیه برگزار شد.
در این همایش که به منظور تجلیل از سران عشایر استان برگزار شد، آقای مهندس زینال زاده مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی در سخنانی با اشاره به نقش عشایر در چرخه اقتصادی کشور، اظهار کردند : تولیدات عشایر عزیز کشورمان متکی به داخل بوده و از هرگونه استفاده از محصولات خارجی جلوگیری می کند، به این دلیل  عشایر نمونه و مصداق عینی اقتصاد مقاومتی می باشند .
وی افزود: 3/5 درصد جمعیت استان عشایر هستند که مورد احترام مردم بوده و خادم نظام هستند. در این خصوص بعد از استانهای فارس و سیستان و بلوچستان ، استان آذربایجان غربی رتبه سوم کشور را دارا می باشد .
مدیر کل امور عشایر آذربایجان غربی، در ادامه ابراز داشت: هم اکنون بالای ۶۰ درصد بانوان و بالای ۴۰ درصد آقایان عشیره استان بی سواد هستند. در این زمینه باید مسوولین به مساله سوادآموزی عشایر توجه کنند چرا که آموزش های فنی و ایجاد مهارت های نوین و در حالت کلی هر نوع کمک و همیاری به این قشر نیازمند سواد لازم در این خصوص می باشد.
وی همچنین با اشاره به خدمات ارائه شده به عشایر استان به منظور بهبود کیفیت محصولات، عنوان کرد: سال گذشته بیش از ۱۳ هزار تن نهاده دامی برای بهبود کیفیت محصولات عشایر توزیع شده که نتیجه آن افزایش محصولات و تاثیرگذاری در بازار بوده است.
در ادامه این مراسم، سردار سرتیپ دوم پاسدار «عابدین خرم» فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی، در سخنانی اظهار کرد: تمام اقدامات عشایر زمینه ساز و ارتقا دهنده امنیت پایدار و اقتدار نظام اسلامی است بنابر این باید در این خصوص توجه بیشتری به زندگی و معیشت این قشر زحمتکش شود.
وی، ادامه داد: نامگذاری روز تجدید میثاق عشایر با امام (ره) به عنوان روز عشایر بهانه ای برای قدردانی از بزرگ منشی و عزت و اقتدار عشایر و نماد غیرت این مردمان بلند مرتبه و زحمت کش است.
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی، ابراز داشتند: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سفر به کردستان دیدار با عشایر را بی ریاترین و بهترین دیدارهای خود دانسته اند. این سخن از سوی مقام دینی و معنوی چون رهبر معظم انقلاب اسلامی نشانگر مقام والای عشایر در کشور و نظام اسلامی است.
وی اضافه کرد: جایگاه عشایر در کلام امام (ره) و رهبری معظم انقلاب به وضوع نمایان است .
سردار خرم، خصلت اکثریت عشایر را صداقت، صمیمیت، صراحت در کلام و غیرت دینی دانست و گفت: این یعنی عزت دینی و قدرت اسلامی که خوشبختانه مردم ایران اسلامی و به خصوص عشایر از آن بهره مند هستند.
این مسئول، سران عشایر را پیشگامان تربیت جوانان قوی و غیرتمند نامید و بیان داشت: شما سران عشایر پیشگامان تربیت جوانان بعنوان پاسداران امنیت پایدار هستید و باید جوانان را به این مسیر مترقی سوق دهید.
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی در پایان سخنان خود خاطرنشان کردند: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بنا به توصیه امام خامنه ای (مدظله العالی) در خدمت عشایر است و سنگر به سنگر همراه این مردم شریف خواهد بود.
«رضا قادری» رئیس قشر بسیج عشایر آذربایجان غربی نیز در این مراسم ضمن اشاره به فعالیت های بسیج عشایر در سال گذشته و اقدامات این سازمان، از تمام سران عشایر به دلیل حمایت از برنامه ها تقدیر کرده و از مسئولین به خصوص فرماندهان سپاه در راستای حمایت از عشایر استان قدردانی به عمل آورد.
گفتنی است در این مراسم اداره کل امور عشایر استان ضمن مشارکت گسترده در برگزاری همایش ، با برپایی 3 سیاه چادر عشایری و ارائه گوشه ای از زندگی عشایر استان و معرفی صنایع دستی بسیار زیبا از آثار زنان عشایر استان و معرفی آداب سنن و فرهنگ جامعه عشایری با پخت نان ساج و آش دوغ عشایری پذیرای مهمانان عزیز بودند .
در پایان این مراسم، با اهدای لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود از سران عشایر نقاط مختلف استان و برترین های عشایر در زمینه های مختلف فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و ...   تجلیل به عمل آمد.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 کد خبر:  1545992
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat