ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2776  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


اولین جلسه شورای عشایری شهرستان پلدشت برگزار شد

اولین جلسه شورای عشایری شهرستان پلدشت برگزار شد

 

اولین جلسه شورای عشایری شهرستان پلدشت به ریاست آقای مهندس عبدالله نژاد فرماندار پلدشت و با حضور آقای مهندس زینال زاده مدیر کل امور عشایری استان آذربایجانغربی، ریش سفیدان،معتمدین و سران عشایر  و جمعی از مدیران ادارات شهرستانی در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
در این جلسه آقای مهندس عبداله نژاد فرماندار محترم شهرستان اظهار داشتند عشایر بعنوان مرزبانان غیور ایران اسلامی از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند و در تولید محصولات داخلی نقش اساسی و ارزنده ای را ایفا می نمایند.
فرماندار پلدشت گفتند: مرتع و مرز دو مقوله مهم در عشایر هستند که الحمدالله عشایر عزیزمان به خوبی از مرزهای کشورمان محافظت مینمایند .وی افزود: در بحث مراتع نیز با توجه به رشد و افزایش دامهای عشایر و محدود شدن مراتع لازم است از استفاده بی رویه از مراتع جلوگیری شود چون این مراتع برای نسلهای آینده عشایر هم لازم است و باید در حفظ و نگهداری آنها کوشا باشیم.
آقای عبدالله نژاد در ادامه به سفر ریاست محترم جمهوری و هئیت وزیران به استان در دهم خرداد ماه سالجاری اشاره کردند  و اظهار داشتند :الحاق بخش ارس به محدوده منطقه آزاد ماکو – تامین آب شرب شهرهای پلدشت و نازک از سدهای ماکو و آق چای و تامین اعتبار جهت تعریض محورهای ارتباطی پلدشت از درخواستهای مهم این شهرستان از ریاست محترم جمهوری خواهد بود.
پس از ایشان آقای مهندس زینال زاده ضمن خوش آمدگویی به حاضرین و تقدیر و تشکر ازحسن نظر  فرماندار محترم ،حفظ تعادل دام و مرتع را ضروری عنوان نمودند و ابراز داشتند جهت تغییر معیشت عشایر و ایجاد اشتغال پایدار برای جامعه عشایری تفاهم نامه ای با اداره کل فنی و حرفه ای جهت آموزش و آشنایی عشایر با مهارت های و فعالیت های نوین و زود بازده منعقد گردیده و مربی های فنی و حرفه ای جهت تسهیل در آموزش عشایر به محل سکونت آنها اعزام و پس از مهارت آموزی ،گواهینامه معتبر از سازمان فنی و حرفه ای صادر و عشایر عزیز میتواند از وام بانکی کم بهره (4%) بهره مند و شغل جدیدی را شروع نمایند .
مدیر کل امور عشایر استان در ادامه با اشاره به دریافت نهاده های دامی بیان داشتند انشااله امسال با هماهنگی های انجام یافته با معاونت پشتیبانی امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان نهاده های دامی بیشتری در اختیار عشایر قرار داده خواهد شد .  
در ادامه  دونفر از معتمدین عشایر مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند ، گفتنی است پس از بحث و تبادل نظر مقرر گردید جهت ارائه خدمات هر چه بیشتر به عشایر در شهرستان پلدشت شرکت تعاونی امور عشایر تشکیل و اداره امور عشایر شهرستان ماکو سریعاًنسبت به تفکیک و اعلام اعضاء عشایر شهرستان پلدشت اقدام نماید. 
 
 


کد خبر:  1546184
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat