ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2624  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


جلسه مشترک روسای ادارات ستادی و شهرستانی و تشکل های تعاونی عشایری در اداره کل امور عشایر استان برگزار گردید

جلسه مشترک روسای ادارات ستادی و شهرستانی و تشکل های تعاونی عشایری در اداره کل امور عشایر استان برگزار گردید

 

جلسه مشترک روسای ادارات ستادی و شهرستانی با تشکل های تعاونی عشایری در مورخه 95/3/17 ساعت 11 صبح با حضور مدیر کل امور عشایر استان آقای مهندس زینال زاده در دفتر مدیریت امور عشایر استان برگزار گردید .
در این جلسه ابتداآقای مهندس زینال زاده ، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و عرض خیر مقدم به حاضرین با نظری اجمالی بر مطالب مطروحه در گردهمایی مدیران ( مورخه 11 تا 13 خرداد ماه سال جاری در شهر کرد ) در خصوص مزایای  داروهای گیاهی افزودند مناطق عشایری دارای پتانسیل ها و ظرفیت های بسیار بالایی در خصوص کاشت و استحصال گیاهان دارویی می باشد که تشکل های تعاونی عشایری و روسای ادارات شهرستانی  لازم است در این خصوص اهتمام کافی را بعمل آورند .
مدیر کل امور عشایر استان اظهار داشتند تشکل های تعاونی عشایری در راستای تحرک بخشی به فعالیت ها و ساماندهی به وضعیت شرکتها بایستی خلاقیت و نوآوری را درتولید انواع محصولات و فعالیت های اقتصادی مرتبط با جامعه عشایری   بعمل آورند و با افزایش سهام اعضاء شرکت بتوانند با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی فعالیت های اقتصادی جدیدی را آغاز و پویایی و اشتغال زایی را در جامعه عشایری گسترش دهند.
ایشان با اشاره به وضعیت شرکت های تعاونی عشایری افزودند مدیران عامل شرکت ها ی تعاونی عشایری بایستی با رویکرد اقتصادی و برنامه ریزی برای انجام فعالیت های اقتصادی و زود بازده طبق ماده 5 اساسنامه شرکت های تعاونی عشایری اهداف و برنامه های خود را تعیین  تا بتوانند تشکل های عشایری را از روزمرگی و یکنواختی درآورند.
مدیر کل امور عشایر استان با اشاره بر حرفه دامپروری به عنوان یکی ازمشاغل اصلی عشایر افزودند با توجه به وجود بیماریهای شایع  و سایر حوادث غیر مترقبه به عنوان تهدیدات دام عشایر و ضربه اقتصادی به معیشت آنان شرکت های تعاونی عشایری و روسای ادارات شهرستانی در آموزش و ترویج بیمه دام عشایر به عنوان یکی از راهکارهای اساسی در جبران خسارت دام عشایرکوشا باشند تا انشااله با تعمیق و نهادینه سازی این امر ، از خسارات و تبعات ناشی از حوادث موجود تا حدودی جلوگیری گردد چون شرکت های تعاونی عشایری استان در شهرستانهای مختلف دارای مجوز و کد کارگزاری جهت بیمه دام عشایر هستند .
در ادامه آقای مهندس جبارپور رئیس اداره امور تعاونیهای اداره کل امور عشایراستان با اشاره به اصلاح ساختار شرکت های تعاونی عشایری بیان داشتند شرکت های تعاونی عشایری موظف هستند با برگزاری مجمع ، اصلاحات لازم را با انتخاب اعضاء و ارکان جدید بعمل آورند. و با تدقیق در ثبت دفاتر مالی ، صورتهای مالی سال 94 را در اسرع وقت ارسال تا حسابرسی و نظارت لازم صورت پذیرد.
ایشان در ادامه با اشاره اعطای کارگزاری به شرکتهای تعاونی عشایری از سوی صندوق بیمه کشاوری (دام ) اظهار داشتند : اخذ کارگزاری توسط شرکت های تعاونی عشایری فرصت مغتنمی است برای ترویج و ترغیب عشایر برای بیمه نمودن دامها تا انشااله از خسارات جبران ناپذیر احتمالی و ضربه اقتصادی به عشایر پیشگیری گردد .
در ادامه جلسه هر یک از حاضرین نظرات و پیشنهادات خود را اعلام نمودند .


کد خبر:  1546260
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat