ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2466  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


فرماندار ماکو : عشایر هیچگاه اجازه نداده اند تا دشمنان و گروههای معاند نظام از ظرفیت آنان در ضربه وارد کردن به کشور استفاده نمایند

فرماندار ماکو : عشایر هیچگاه اجازه نداده اند تا دشمنان و گروههای معاند نظام از ظرفیت آنان در ضربه وارد کردن به کشور استفاده نمایند

 

بمناسبت فرا رسیدن فصل کوچ عشایر منطقه جلسه هماهنگی و برنامه ریزی بمنظور ارائه خدمات مطلوب به این قشر زحمت کش به ریاست فرماندار و با حضور سران و معتمدین عشایر شهرستان ماکو و همچنین تعدادی از مسئولین ادارات در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان ماکو ، "شاهین علیزاده " در این جلسه با تسلیت ایام سوگواری رحلت بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و گرامیداشت یاد و خاطر شهدای قیام خونین 15 خرداد سال 42 گفت : همانگونه که امام راحل فرمودند، عشایر ذخایر انقلاب هستند و نقش مهم آنها در تولید و اقتصاد کشور بر هیچکسی پوشیده نیست.
وی با تاکید بر حفظ و حراست مراتع ییلاقی منطقه آن را وظیفه همگانی دانست و افزود : دستگاههای ذیربط نیز باید در خصوص واگذاری مراتع به عشایر بر اساس پروانه بهره برداری دقت نمایند.
فرماندار ماکو با بیان اینکه عشایر در کنار نیروهای نظامی ، انتظامی و امنیتی وظیفه مرزبانانی و حفظ و حراست از کیان ایران اسلامی در این نقطه از کشور را انجام می دهند اظهار داشت : عشایر هیچگاه اجازه نداده اند تا دشمنان و گروههای معاند نظام از ظرفیت آنان در ضربه وارد کردن به کشور استفاده نمایند.
" دانش پور " رئیس اداره امور عشایر شهرستان ماکو نیز در این جلسه با ارائه گزارش آماری در خصوص سیمای عشایر منطقه گفت : عشایر شهرستان ماکو متشکل از 2 ایل میلان و جلالی و 10 طایفه است که جمعیتی بالغ بر 33 هزار نفر و 2455 خانوار را شامل می شود.
وی افزود : عشایر شهرستان ماکو با دارا بودن بیش از 205 هزار راس دام کوچک و بزرگ سالانه بیش از 2500 تن شیر ، 1300 تن گوشت ، 300 تن پشم تولید میکنند.
رئیس اداره امور عشایر شهرستان ماکو با اشاره به زمان کوچ عشایر گفت : مدت کوچ عشایر با توجه به ایل متغییر است و 4 الی 6 ماه طول می کشد و در صورت مساعد بودن هوا کوچ بهاره از اول فروردین ماه در دامنه کوه آرارات شروع می شود و از اول تابستان نیز به مراتع ییلاقی کوچ می کنند و تا نیمه دوم شهریورماه ادامه می یابد.

در ادامه این جلسه سران و معتمدین عشایر منطقه ضمن قدردانی از حمایت های مسئولین و بیان مسائل و مشکلات موجود

اظهار داشتند : فرماندهان نظامی و انتظامی عشایر را در تامین امنیت مرزهای کشور همراه و همکار خود بدانند.

 

 

 

 کد خبر:  1546434
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat