ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2566  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


جلسه گرامیداشت 21 تیرماه روز عفاف و حجاب برگزار شد

جلسه گرامیداشت 21 تیرماه روز عفاف و حجاب برگزار شد

 

به منظور پاسداشت و اهمیت مقوله عفاف و حجاب به عنوان امری ضروری در ارتقاء سلامت فردی و اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده جلسه ای در مورخه  95/4/21 مصادف با روز عفاف و حجاب با حضور مدیر کل امور عشایر استان ، معاون و روسای ستادی و مجموعه کارکنان امور عشایر در نمازخانه اداره کل تشکیل گردید .
در این جلسه ابتدا آقای مهندس زینال زاده مدیر کل امور عشایر استان ضمن تبریک و گرامیداشت روز عفاف و حجاب و تبیین فلسفه وجودی عفاف و حجاب اظهار داشتند : حجاب به معنی پوشش ظاهری و پوششی است که بدن انسان را از نامحرمان بپوشاند. علی (ع) فرمود : « عَلیکُم بِالصَّفیقِ مِنََ الثِیابِ فَاِنَّ مَنْ رَقَّ توبُهُ رَقَّ دینُه (2)»از لباس نازک بپرهیزید زیرا کسی لباسش نازک است ایمانش هم ضعیف و کم رنگ است .حجاب باید همراه با حجب و حیا باشد . برای اینکه انسان بتواند از نامحرمان و گناهان محفوظ بماند باید خود را در لباس و حفاظ تقوا قرار دهد زیرا هدف اصلی از عفاف و حجاب قرب به خداوند و تزکیه نفس و تقوی است ایشان افزودند عفت، یعنی نگاه داشتن نفس از چیزهایی که حرام است یا انجام آن شایسته نیست.و نکته قابل توجه اینکه مساله اصلی و بنیادین عفت است. عفت فراتر و برتر از حجاب است . حجاب ، همان پوشش ویزه و عفت ، یک خصلت و بینش درونی است.  
مدیر کل امور عشایر استان افزودند: رعایت و نهادینه سازی عفت باعث حفظ نفس ، سلامت جامعه ، استحکام بنیان خانواده و عدم وجود عفت ، آثار و عواقب ناشایست و جبران ناپذیری همچون بی اعتمادی ، تزلزل بنیاد خانواده ، گسترش طلاق و جدایی و ... را در جامعه در پی خواهد داشت.
قرآن یکی از ویژگیهای مؤمنان راستین را پاکدامنی و عفاف می داند؛ والذینهم لفروجهم حافظون. آنان (مومنین ) کسانی هستند که خویشتن را از بی عفتی حفظ می کنند . در اهمیت عفاف همین بس که خداوند در قرآن ،‌ سوره ای به نام « سوره نور » را به بیان لزوم عفاف اختصاص داده و شیوه های رسیدن به آن و مبارزه با نفس را بصورت کاملا روشن بیان فرموده است.
در ادامه حدیث هفته در باب فضیلت حیاء از دیدگاه پیامبر اکرم (ص ) به شرح ذیل قرائت گردید " حیاء گوهر ی است که حرص و طمع را از انسان سلب میکند ، آدم طمعکار دیگر حجب و حیا ندارد "
گفتنی است امسال 21 الی 27 تیر ماه به عنوان هفته عفاف و حجاب نامگذاری گردیده است.
 

 کد خبر:  1546713
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat