ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2713  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


برگزاری جشن ییلاق عشایر در بخش سیلوانای شهرستان ارومیه

برگزاری جشن ییلاق  عشایر در بخش سیلوانای شهرستان ارومیه

 

در مورخه 95/05/7 جشنواره ییلاق با حضور فرماندار ارومیه ، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان ، مدیر کل امور عشایر استان ، مدیر کل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و جمعی از مسئولان استانی ، روحانیون و سران طوایف و عشایر در منطقه سیلوانای ارومیه  برگزار گردید.
در ابتدای این مراسم ماموستا ملا نجم الدین عزیزیان امام جمعه شهر سیلوانا ضمن خوش آمد گویی، به ارتباط و تعامل سازنده بین مسئولین و مردم جهت توسعه همه جانبه تاکید نمودند و بیان داشتند که عشایر همواره همراه انقلاب خواهند بود.
در ادامه بخشدار بخش سیلوانا جناب آقای میرزایی پس از خیر مقدم به مدعوین ابراز امیدواری کردند که در آینده شاهد توجه ویژه مسئولین و توسعه متوازن در بخش عشایر باشیم .
سپس مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان جناب آقای مهندس وهاب زاده با ایراد سخنرانی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات برگزار کنندگان این جشنواره بیان نمودند که در سایه همدلی و تعامل و برکت خون شهیدان امروز در کشور و دراین منطقه امنیت داریم . وی افزودند که عشایر سهم بسیار بالایی در تولید محصولات لبنی و گوشت قرمز استان دارند و همچنین بیان داشتند خوشبختانه بهره برداران و عشایر بخش سیلوانا در راستای دام و مرتع تمام مسائل زیست محیطی را رعایت می کنند .
در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان جناب آقای مهندس کریم زاده با اشاره به نقش مهم و بارز عشایر در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع از کیان اسلامی در دوران طلایی دفاع مقدس و در حال حاضر نیز در سنگر تامین امنیت غذایی جامعه اظهار کردند : بیش از30 درصد تولیدات دامی استان توسط عشایر تولید می شود که این محصولات به طور سالم و ارگانیک تولید می شود .
آقای مهندس کریم زاده افزودند : منابع طبیعی و مراتع متعلق نسل های آینده نیز هستند که برنامه ریزی جهت حفظ وصیانت ازمراتع جنگل ها و چراگاهها انجام شده است که در این راستا چرای مناسب و به هنگام و ایجاد تعادل دام و مرتع جهت حفظ منابع طبیعی ومحیط زیست لازم است، وی تصریج کرد: احیای شورای عالی عشایری در آذربایجان غربی با حضور مقام عالی استان و اجرایی شدن مصوبات این شورا گامی مهم درخدمت رسانی به عشایر است.
گفتنی است در  این مراسم جناب آقای مهندس زینال زاده مدیر کل اداره امور عشایر در نشستی صمیمی با عشایر استان و در حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان جناب آقای  مهندس کریم زاده و جناب سرهنگ گلستانی رئیس بسیج عشایر استان و مسئولین نظامی و تعدادی از روسای طوایف و عشایر بخش سیلوانا در خصوص حل مشکلات عشایر و از جمله بازسازی و مرمت ایلراهای عشایری تبادل نظر و مواردی را مطرح نمودند.
شایان ذکر است در حاشیه مراسم از آقای مهندس زینال زاده در خصوص وضعیت جامعه عشایر استان مصاحبه و گفتگوی خبری انجام و ایشان ضمن تبیین سیمای عشایر استان در خصوص خدمات وپروژه های عمرانی انجام شده در مناطق عشایری سطح استان بالاخص شهرستان ارومیه توضیحاتی مبسوط را ارائه نمودند.


کد خبر:  1546978
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat