ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2666  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


جلسه شورای عشایری در شهرستان مراغه برگزار گردید

جلسه شورای عشایری در شهرستان مراغه برگزار گردید

 

در مورخه 95/5/15 جلسه مشترک شورای عشایر مراغه با حضور مدیران کل امور عشایر آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی ، فرماندار ویژه شهرستان مراغه ، رئیس دادگستری شهرستان مراغه ، معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی مراغه و جمعی از رؤسای ادارات مرتبط استانهای مربوطه تشکیل گردید.
در این جلسه آقای مهندس زینال زاده مدیر کل امور عشایر استان ضمن تقدیر و تشکر از میزبان جلسه در خصوص عشایر برون کوچ استان که غالبا در ییلاقات سهند مراغه مستقر می باشند ، توضیحاتی ارائه نمودند و در خصوص مسائل و مشکلات اين عزيزان از جمله ایلراه ها ، پل های مورد نیاز برای رودخانه ، شبکه مخابراتی و مشکلات آب يورد هاي عشایري اشاره نمودند و ابراز امیدواری کردند تا مسئولین محترم شهرستانی و استانی آذربایجان شرقی اهتمام بيشتري در جهت رفع مشکلات عشایر استان آذربایجان غربی داشته باشند تا عشایر زحمت کش بتوانند از مراتع ییلاقی به نحو مطلوب بهره برداری نمایند.
ایشان در خصوص وضعیت و جمعيت عشایر آذربایجان غربی نيز توضیحاتی ارائه نمودند و از برنامه های اداره کل امور عشایر در خصوص برگزاری کلاسهای فنی و حرفه ای سواد آموزی برای بازماندگان از تحصیل و بیسوادان عشایر توضیحات مبسوطي ارائه نمودند و توانمند سازی جامعه عشایر را ازاهداف مهم در دست اجرای اين اداره کل برشمردند.
آقای مهندس زینال زاده با اشاره به نقش بانوان در جامعه عشایری و اهمیت نقش آنها در اقتصاد خانوار از ایجاد 13صندوق خرد زنان و توزیع 54 میلیون تومان کمک بلاعوض برای 16 صندوق خرد زنان توسط اداره کل امور عشایر استان خبر دادند و  اعلام نمودند تخصیص بخش اعظم اعتبارات ترویجی جهت بانوان عشایر و برگزاری کلاسها و جلسات آموزشی برای این عزیزان از جمله بهداشت خانوار ، بهداشت لبنيات ، خیاطی ، بیماری های مشترک انسان و دام و ... می باشد.
مدیر کل امورعشایر استان در ادامه درخصوص اقدامات جلوگیری از بیماریهای تب برفکی ، با اشاره به همکاری شبکه دامپزشکی استان و تخصیص اعتبار از سوي اين اداره كل جهت برگزاری کلاسهای آموزشی و ترویجی ، نحوه مقابله با بیماری تب برفکی اشاره نمودند و بیان داشتند که به حمدا... این مشکل نیز با کمترین آسیب در استان آذربایجان غربی مهار گردید.
در پایان مدیر کل امور عشایر استان آذربایجان غربی از اهتمام و تشریک مساعی مدیر کل محترم امور عشایرآذربایجان شرقی ، فرماندار محترم و مسئولین و همکاران خدوم و صدیق آن مجموعه در خدمات رسانی به عشایر برون کوچ استان آذربایجان غربی که در ییلاقات سهند مستقر می باشند تقدیر و قدردانی نمودند .
 کد خبر:  1548103
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat