ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2626  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


جشنواره انتخاب قوچ برتر شهرستان سلماس برگزار گردید

جشنواره انتخاب قوچ برتر شهرستان سلماس برگزار گردید

 روز دوشنبه مورخه 95/5/18 اولین جشنواره انتخاب قوچ برتر شهرستان سلماس با مشارکت فرمانداری ،بخشداری مرکزی ،بخشداری کوهسار مدیریت جهاد کشاورزی ،اداره امور عشایر ، شبکه دامپزشکی ،اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و اداره تعاون روستایی شهرستان سلماس و با حضور آقای حاجی علیلو فرماندار شهرستان سلماس ،آقای مهندس زینال زاده مدیر کل امور عشایر استان آذربایجان غربی ،و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی و با شرکت جمع کثیری از دامداران عشایری ، در محل سالن اجتماعات اداره ارشاد اسلامی برگزار گردید .

در این جشنواره آقای حاجی علیلو فرماندار محترم شهرستان سلماس با اشاره ای بر تنوع تولیدات دامی عشایر اظهار داشتند عشایر زحمت کش و مولد ، با تحمل سختیها و با استقرار در دامن طبیعت نقش بسزایی در تامین سلامت و امنیت غذایی کشور داشته و شایسته احترام و حمایت می باشند .
فرماندارمحترم سلماس در این مراسم هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های این شهر در زمینه قوچهای اصیل و برتر و شناساندن عشایر برتر اعلام کردند و افزودند :‌ برگزاری کارگاه آموزشی مرتبط با دام از برنامه های جنبی این جشنواره می باشد.
گفتنی است ، اجرای انواع برنامه های فرهنگی شامل شعر خوانی در خصوص کوچ عشایر ، موسیقی سنتی و اجرای مراسم تکه گردانی از دیگر برنامه های جشنواره  بود.
شایان ذکر است اداره امور عشایر شهرستان سلماس نیز به منظور معرفی و شناساندن زندگی عشایری با برپایی سیاه چادر در محوطه اداره ارشاد اسلامی و عرضه انواع تولیدات دامی ، صنایع دستی همچنین پخت نان محلی پذیرای بازدید کنندگان عزیز بود.
در پایان مراسم قوچهای برتر توسط هیات داوران انتخاب و از پرورش دهندگان قوچ های برتر و عشایر نمونه و همچنین دو نفر از زنان عشایری فعال در عرصه دامداری تجلیل و قدردانی گردید. 
 

 
 
 
 
 


کد خبر:  1548220
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat