ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2561  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


بازدید مدیر کل امور عشایر و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از ییلاقات مرگور و رسیدگی به مشکلات عشایر منطقه

بازدید مدیر کل امور عشایر و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از ییلاقات مرگور و رسیدگی به مشکلات عشایر منطقه

در مورخه 95/06/15 مراسمی در ییلاقات دهستان مرگور با حضور فرماندار شهرستان ارومیه جناب آقای حسن خانی ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان جناب آقای کریم زاده و مدیرکل امور عشایر استان جناب آقای مهندس زینال زاده و مدیر تعاون روستایی ،مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ،مسئول بسیج عشایری استان ، بخشدار ،دهیار و شورای روستا و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار گردید.
در آغاز مراسم مدیر کل امور عشایر ضمن خیر مقدم خدمت حاضرین و قدر دانی از زحمات برگزار کنندگان این مراسم در خصوص اقدامات و عملکرد اداره کل امور عشایر در مناطق عشایری از جمله بهداشت و آموزش جامعه عشایر ، برگزاری کلاسهای ترویجی در سال 94 که برای اولین بار در این خصوص اعتبار لازم اخذ و به حدود 8200 نفر آموزشهای مربوط به بیماریهای دام و بیمه های اجتماعی و دام صورت پذیرفت، توضیحاتی ارائه نمودند. و ایشان تشکیل شورای عشایری استان به ریاست استاندار محترم و شوراهای عشایری شهرستان ها را به ریاست فرمانداران را جهت حل مشکلات عشایری موثر دانستند.
آقای مهندس زینال زاده در ادامه در رابطه با مشکلات ایلراهای عشایری علی الخصوص شهرستان ارومیه بیان داشتند که رایزنی های لازم با مقامات ذیصلاح درحال انجام و پیگیری می باشد که امید است سریعاً نسبت به مرمت و باسازی اقدامات لازم انجام پذیرد .
در ادامه جناب آقای حسن خانی فرماندار شهرستان ارومیه در این جمع صمیمی عشایر و مسئولین به ایراد سخنرانی پرداختند، ایشان ضمن خیر مقدم بیان نمودند که ما همواره تلاش خواهیم کرد که عشایر تا حد امکان از سطح رفاه و آسایشی که شایسته آن هستند برخوردار شوند. وی اشاره نمودند که امسال و سالهای گذشته در بودجه عمرانی شهرستان ارومیه بالای 60 الی 70 درصد برای عمران روستایی مد نظر قرار گرفته که امیدواریم شکافی که بین مناطق شهری و روستایی شکل گرفته مرتفع گردد. در آخر ایشان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که عشایر بهترین مرزداران کشور هستند به سخنان خود خاتمه دادند.
در پایان جناب آقای کریم زاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز ضمن تقدیر و تشکر از زحمات عشایر منطقه و همچنین اداره کل امور عشایر که هماهنگی های لازم جهت برگزاری این مراسم را انجام داده بودند ، هدف از حضور در این جمع صمیمی عشایر را آشنایی با مشکلات آنان قلمداد نمودند، و افزودند: حضور همه اقوام علی الخصوص عشایر غیور و سلحشور کشور در شکل گیری انقلاب مهم و موثر بوده است.
ایشان در ادامه با  بیان دیدگاههای امام در خصوص اینکه عشایر ذخایر انقلابند و هر روستای مرزی یک پادگان است پرداختند، و اظهار داشتند طی 10 سال گذشته شورای عشایر استان و شهرستان فعالیت چندانی نداشت که با پیگری های انجام یافته و با عنایتی که استاندار محترم مبذول داشتند توانستیم جهت خدمت رسانی هرچه بهتر به عشایر این شورا را دوباره احیا و برگزار نمائیم.
شایان ذکر است در پایان تعدادی از عشایر حاضر به نمایندگی از عشایر منطقه پاره ای از مشکلات را بازگو نمودند.
 
 
 
 
 


کد خبر:  1548480
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat