ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2552  تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating 


جلسه مشترک اعضای کمسیون کشاورزی،اب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسولان وزارت جهاد کشاوزی با مدیران و تشکلهای بخش کشاورزی و مسولان استانی

جلسه مشترک اعضای کمسیون کشاورزی،اب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسولان وزارت جهاد کشاوزی با مدیران و تشکلهای بخش کشاورزی و مسولان استانی

 

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: عدم سرمایه گذاری های زیر بنایی و مطابقت اعتبارات مصوب عمراني با تخصیص آنها و نوع نظام بهره برداری بخش کشاورزی مهمترین چالش بخش کشاورزی آذربایجان غربی است.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، اسمعیل کریم زاده. شامگاه دیروز در جلسه مشترک اعضای کمسیون کشاورزی،اب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسولان وزارت جهاد کشاوزی با مدیران و تشکلهای بخش کشاورزی و مسولان استانی که در هتل انای ارومیه برگزارشد، با ارایه گزارشی از سيماي كشاورزي استان اظهار کرد : نیل به امنیت غذایی با خودکفایی در تولید محصولات زراعی ،باغی ،دامی و ابزیان و صادر کننده محصولات کشاورزی دارای مزیت نسبی ،افزایش راندمان ابیاری و بهره گیری از تمام پتانسیلها ی ابی و توسعه راندمان تولید ، توسعه شبکه های ابیاری نوین و اراضی تجهیز شده با افزایش حداکثر بازدهی اب و حفاظت از منابع پایه اب و خاک با حفظ تنوع زیستی و فرهنگ بهره برداری بهینه از این منابع و کاهش ضایعات تولید و افزایش کیفیت خدمات بهداشتی ،درمانی ،دامپزشکی و گیاه پزشکی را از جمله چشم اندازهای کشاورزی استان در افق 1404 عنوان کرد.
رئیس جهاد کشاورزی اذربایجان غربی بیان کرد: صرفه جویی 38 میلیون مترمکعبی اب در بخش کشاورزی درزیر حوضه درباچه ارومیه در سال 94 با اجرای طرح های ابیاری نوین انجام شده است.
کریم زاده افزود : این صرفه جویی با اجرای طرح های ابیاری تحت فشار ، طرح های انتقال اب با لوله و شبکه های فرعی ابیاری و زهکشی انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه کل اراضی قابل کشت استان یک میلیون هکتار است، گفت: این اراضی در حوزه ابریز درحدود 580 هز ار هکتار است، یعنی نزدیک به 58 درصد مساحت اراضی قابل کشت استان در زیر حوضه دریاچه ارومیه قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد :برنامه عملیاتی سازمان جهاد کشاورزی در راستای اجرای تحقق طرحهای اقتصاد مقاومتی در قالب 5هدف محوری، 5برنامه عملیاتی شامل 27طرح و 55هدف کیفی، 93هدف کمی و155اقدام اجرایی با اعتباری بالغ بر25660میلیارد ریال از منابع اعتباری مختلف تدوین شده است.
وی در ادامه با اشاره به رتبه برتر استان در تولید اکثر محصولات کشاورزی در کشور، به تبیین اهداف بخش کشاورزی و استعدادها و پتانسیل ها و چالشهای محدود کننده بخش کشاورزی استان پرداخت.
 


کد خبر:  1548682
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat