ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2642  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


استاندار آذربایجان غربی : عشایر قشری زحمت کش و کم هزینه برای دولت هستند که باید مورد عنایت بیشتری قرار بگیرند

استاندار آذربایجان غربی : عشایر قشری زحمت کش و کم هزینه برای دولت هستند که باید مورد عنایت بیشتری قرار بگیرند

در مورخه 95/07/11 جناب آقای مهندس قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران به همراه ، جناب آقای مهندس زینال زاده مدیر کل امور عشایر استان ، جناب آقای مهندس ترابی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور عشایر ایران و آقای مهندس پازوکی مدیرکل طرح و برنامه سازمان امور عشایر ایران ،جناب آقای داهیم مدیر کل دامپزشکی استان با استاندار آذربایجان غربی جناب آقای سعادت دیدار و گفتگو نمودند.
در این دیدار جناب آقای قندالی ضمن ابراز خرسندی از حضور در استان، دیدار با جناب آقای سعادت را مایه دلگرمی دانسته و ابراز نمودند که شناسایی ظرفیت های استان  در حوزه عشایری برای ما توفیق بزرگی است. در ادامه رئیس سازمان امور عشایر ایران به شاخص ها و سیمای عشایر استان اشاره نمودند و با بیان اینکه استان آذربایجان غربی دارای عرصه و ظرفیت مناسبی از جمله هم مرز بودن با چند کشور است که عشایر و تشکلهای مربوطه می توانند در زمینه صادرات تولیدات دامی و علی الخصوص صادرات دام زنده نهایت استفاده را از آن ببرند.جناب آقای مهندس قندالی در ادامه  شرحی از خدمات رسانی به جامعه عشایر را ارائه نمودند وی اظهار داشتند که در سال جاری حدود 100 ملیارد تومان تسهیلات با سود 4 در صد را در بین عشایر کل کشور توزیع نمودیم همچنین در حوزه های مختلف از جمله تصویب  کار گروه توسعه گردشگری، بهره مندی خانوارهای عشایری از خدمات بیمه ای، اجرای طرحهای انرژی خورشیدري و  بحث های آموزشی تا حدودی توانسته ایم خدماتی را در این راستا به جامعه عشایری کشور ارائه نماییم. ایشان در ادامه به فعالیت ها و مطالعات سازمان و اداره کل امور عشایر استان در حوزه آب و خاک به منطقه بورالان ماکو و در حوزه دامپروری به مجتمع شیخ معروف اشاره نمودند و ابراز امیدورای کردند که این پروژه ها بتواند در راستای خدمات رسانی به عشایر موثر واقع گردد.وی در پایان با اشاره به احیای شورای عالی عشایر که حدود 10 سال تعطیل بود و با تلاش تدولت تدبیر و امید دوباره احیاء و تاکنون دو جلسه به ریاست معاون محترم اول رئیس جمهور تشکیل و مصوبات خوبی داشته است  .
سپس استاندار آذربایجان غربی ضمن عرض خیر مقدم بیان نمودند که عشایر قشری زحمت کش و کم هزینه برای دولت هستند که باید مورد عنایت بیشتری قرار بگیرند. ایشان به تشکیل شورای عشایر استان در سال گذشته و پی گیری جدی مصوبات آن تاکید کردند و افزودند اسکان عشایر داوطلب باید در دستور کار سازمان امور عشایر قرار گیرد.
جناب آقای مهندس سعادت اظهار داشتند که باید مطالعات و تحقیقات بیشتری نسبت به حفظ نژاد دام استان از جمله نژاد گوسفند ماکویی ،قزل و هرکی صورت پذیرد و اضافه نمودند که ما علاقه مند به توسعه تحقیقات در این زمینه هستیم.
در پایان جناب آقای سعادت با بیان اینکه در صورت صدور مجوز در خصوص صادرات دام زنده آماده مساعدت و همکاری با سازمان امور عشایر هستیم، به سخنان خود خاتمه دادند.   
 
 

 
 
 


کد خبر:  1548756
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat