ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2605  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


آقای مهندس قندالی : ترویج نصب پنل های خورشیدی در مناطق عشایری نقش بسزایی در حفظ محیط زیست و منابع طبیعی دارد

آقای مهندس قندالی : ترویج نصب پنل های خورشیدی در مناطق عشایری نقش بسزایی در حفظ محیط زیست و منابع طبیعی دارد

جلسه شورای اداری اداره کل امور عشایر استان در مورخه 95/7/11 ساعت 11 صبح با حضور جناب آقای مهندس قندالی ریاست محترم سازمان امور عشایر ایران ، آقای مهندس ترابی معاون محترم توسعه مدیریت و منابع سازمان امور عشایر ایران ، آقای مهندس زینال زاده مدیر کل امور عشایر استان و روسای ادارات ستادی در اداره کل امور عشایر استان برگزار گردید .
در این جلسه ابتدا آقای مهندس زینال زاده از زحمات ارزشمند و حضور اثربخش آقای مهندس قندالی در استان آذربایجان غربی و بازدید ایشان از شرکت تعاونی عشایر پیرانشهر تقدیر و تشکر نمودند و اظهار داشتند عشایر استان آذربایجان غربی با دارا بودن قریب به دو میلیون واحد دامی و تولید 25 درصد از تولیدات دامی سهم عمده ای را در تولیدات دامی استان دارد .
ایشان با بیان اینکه زنجیره تولید سهم بسزایی در ارتقاء تولیدات دامی دارد اظهار داشتند یکی از اهداف عمده اداره کل امور عشایر و شبکه تعاونی های عشایری ساماندهی شرکت های تعاونی عشایر جهت ارتقاء راندمان تولید و بهره وری و به تبع آن تقویت بنیه اقتصادی و بهبود معیشت جامعه عشایری می باشد  و بر همین اساس در سال گذشته  قریب به 13000 تن علوفه دامی توسط شرکت های تعاونی عشایری در بین عشایر توزیع گردیده است .
مدیر کل امور عشایر استان با اشاره به آمار نیروی انسانی  و چارت جدید تشکیلاتی اعلام داشتنند اداره کل امور عشایر استان و شهرستانها با 76 نفر نیرو و 6 اداره و 3 نمایندگی به قشر عشایر خدمات رسانی میکنند لذا با توجه به اینکه عشایر استان در مناطق متعدد پراکنده می باشند لازم است که با تشکیل اداره یا حداقل نمایندگی در شهرستانهایی که فاقد اداره یا نمایندگی هستند بالاخص در شهرستانهای مهاباد و پلدشت  که دارای جمعیت عشایری بالایی  می باشند ، خدمات شایسته تری را ارائه دهیم .
ایشان در ادامه با اشاره به تشکیل شورای عشایری در استان به ریاست استاندار محترم و 15 جلسه شورای عشایری در شهرستانها افزودند شوای عشایری در استان بعد از سالها در این استان به ریاست مقام عالی استان و  با حضور دستگاههای اجرایی ذیربط تشکیل و احیاء گردید و بحمدالله ثمرات خوبی را در حوزه خدمات رسانی به جامعه عشایری داشته است .
آقای مهندس زینال زاده اعلام نمودند در سال گذشته از مشارکت در برگزاری بیش از 10 جشنواره و همایش خبر دادند و افزوند اداره کل امور عشایر استان در سال گذشته با برپایی سیاه چادر عشایری ونمایش صنایع دستی و محصولات تولیدی عشایر در جشنواره های ملی و استانی ضمن بازاریابی محصولات عشایری در شناساندن آداب ،سنن و فرهنگ جامعه عشایری  گامهای بسزایی را برداشته است .
پس از ایشان روسای ادارات ستادی نقطه نظرات و پیشنهادات خود را مبنی بر تاسیس شرکت تعاونی عشایری جدید به لحاظ ارائه خدمات هر چه بهتر ، بازبینی مفاد آیین نامه ساماندهی عشایر و مطابقت با شرایط فعلی جامعه عشایری ، تامین منابع  جهت ترویج و نهادینه سازی انرژی های نو در مناطق عشایری ، مساعدت در رفع موانع احداث مجتمع گاوداری 1000 راسی شیخ معروف نقده همچنین تصویب پروژه مطالعاتی یخلقان و ...  بیان داشتند .
در ادامه آقای مهندس قندالی ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه همکاران زحمت کش اداره کل عشایراستان اظهار داشتند ترویج نصب پنل های خورشیدی در مناطق عشایری از یک سو نقش بسزایی در حفظ محیط زیست و منابع طبیعی دارد و از سوی دیگر عشایر عزیز براحتی میتوانند از نعمت طبیعی خورشید بهره مند گردند .
ایشان اظهار داشتند استان آذربایجان غربی به لحاظ ترکیب جمعیت عشایری ، پراکنش و نوع کوچ شرایط خاصی دارد ولی نقطه ای که در اینجا قابل بررسی و توجه است این است که  با بازنگری و وحدت کلام و تشکیل کمیته بین تشکل ها و شهرستانها بتوانیم آمار اعضاء عشایری عضو تشکل های تعاونی عشایری را با آمار سرشماری منطبق نمائیم و به یک نقطه مطلوب برسیم .

 

رئیس محترم سازمان امور عشایر ایران در ادمه با اشاره بر آمار نیرو ی انسانی جدیدالاستخدام بیان داشتند یکی از راهکارهای توانمند سازی افراد جدید الاستخدام انتقال تجربیات و توانمند سازی آنان با برگزاری دوره های آموزشی  هم راستا با اهداف سازمانی می باشد . 

 
 


کد خبر:  1548757
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat