ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2445  تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating 


مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی : 1678 نفر از عشایر آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه هستند

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی : 1678 نفر از عشایر آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه هستند

 مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی گفت: یک‌هزار و 678 نفر از عشایر استان زیر پوشش بیمه اجتماعی هستند.

 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری فارس، بهرام زینال‌زاده در جلسه شورای هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با حضور رئیس سازمان امور عشایر و جمعی از مسؤولان استانی اظهار داشت: خانوارهای عشایری آذربایجان غربی پانزده هزار و 599 خانوار است که شامل 12 ایل و 21 طایفه می باشند.
 
وی با بیان اینکه 90 درصد عشایر آذربایجان غربی کوچ درون استانی دارند افزود: عمده مناطق کوچ‌رو آذربایجان غربی را شهرستان‌های ماکو، چالدران و شاهین‌دژ تشکیل می‌دهند.
 
زینال زاده با بیان اینکه 10 درصد از عشایر آذربایجان غربی برون‌ کوچ  هستند، گفت: این تعداد عمدتا به شهرهای مراغه و مرند کوچ می‌کنند.
 
مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی با بیان اینکه یکی از اهداف مهم امور عشایر آذربایجان غربی در راستای مهارت‌آموزی و سوادآموزی این قشر از جامعه است، بیان کرد: با همکاری آموزش و پرورش استان برای شناسایی افراد بی‌سواد اقدام شده که در این زمینه  500 نفر باسواد برای تعلیم و تربیت 5000 نفر بی سواد در خانوارهای عشایری شناسایی و مکلف به آموزش شده‌اند.
 
وی بیان داشت:عشایر آذربایجان غربی ده درصد صنایع دستی تولیدی عشایر کشور را تولید می‌کند که این صنایع شامل کلاه، دستکش، جوراب و پاپوش است که توسط عشایر استان تولید می‌شود.
 
زینال زاده با اشاره نقش بانوان در جامعه عشایری و اهمیت نقش آنها در اقتصاد خانوار عشایری، یاد‌آور شد: ایجاد 16 صندوق خرد زنان که سه مورد آن مربوط به سال‌های گذشته بوده  و 13 مورد آن تازه‌ تاسیس است.
 
مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی با اشاره به مشکلات عشایر آذربایجان غربی، اذعان داشت: عدم خرید تضمینی محصولات تولیدی عشایر به قیمت مناسب از مشکلات عمده عشایر این استان است.


کد خبر:  1548758
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat