ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2626  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


جلسه بررسی مسائل و مشکلات احداث مجتمع دامپروری 1000 راسی در قشلاق شیخ معروف شهرستان نقده

جلسه بررسی مسائل و مشکلات احداث مجتمع دامپروری 1000 راسی در قشلاق شیخ معروف شهرستان نقده

 

جلسه بررسی مسائل و مشکلات احداث مجتمع دامپروری 1000 راسی در قشلاق شیخ معروف شهرستان نقده با حضور مدیر کل امور عشایر استان آقای مهندس زینال زاده ، آقای مهندس قریشی  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان ، آقای دکتر دهقانی معاون سلامت اداره کل دامپزشکی ، آقای مهندس باغبان کارشناس مسئول صدور پروانه دام دامپزشکی استان و معاون فنی و کارشناسان ذیربط اداره کل امور عشایر استان ساعت  10 صبح مورخه 95/09/09 در اداره کل امور عشایر استان برگزار گردید .
در این جلسه مدیر کل امور عشایر استان ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان عزیز و تقدیر و تشکر از امعان نظر و حسن توجه آنان به مجموعه عشایری استان با اشاره به محوریت جلسه اظهار داشتند هدف از احداث مجتمع دامپروری شیخ معروف نقده پیاده سازی الگوی نظام دامداری ، جلوگیری از مهاجرت مردم به حاشیه شهرها ، افزایش تولید شیر و درآمد خانوارها و ایجاد اشتغال پایدار همچنین حمایت از کار و سرمایه انسانی و استفاده از توانمندیهای جامعه عشایری استان است.  
ایشان با نظری اجمالی بر ظرفیت و امکانات موجود در منطقه شیخ معروف ، بیان داشتند با توجه به امکانات و ظرفیت های موجود در منطقه شیخ معروف اعم از زمینهای زراعی برای کشت علوفه ، وجود منابع انسانی مستعد جهت دامپروری و ... امید است بتوانیم با هم اندیشی و تعامل هر چه بیشتر راهکارهای عملیاتی این طرح را بررسی و پیاده سازی نماییم .
 پس از ایشان آقای مهندس قریشی با اشاره به دستورالعمل موجود در خصوص سیاست های اجرایی بخش صدور پروانه اظهار داشتند : با توجه به اینکه در حال حاضر مجوزی جهت احداث مجتمع دامپروری صادر نمی گردد لذا جهت رفع مشکلات موجود میتوان دامداری صنعتی 1000 راسی را وفق ضوابط مربوط احداث نمود و یا جهت بهره برداری و کمک به ایجاد اشتغال هر چه بیشتر عشایر می توان در جهت نوسازی اماکن دامی عشایر با ظرفیت پرورش 5 الی 19 راس و اختصاص فضایی به ابعاد 22 متر برای هر راس گام برداشت .
پس از ایشان آقای دکتر دهقانی با اشاره به فلسفه موافقت با احداث مجتمع های دامپروری در دهه هفتاد بیان داشتند این موضوع با هدف برخورداری مجتمع  از سیستم قرنطینه ای و جدا بودن اماکن پرورش دام از واحدهای مسکونی در بافت های شهری بالاتر از 50 هزار نفر جمعیت جهت جلوگیری از پیدایش بیماریهای واگیردار و رعایت بهداشت محیطی مطرح گردیده بود که در حال حاضر سازمان دامپزشکی در قالب 37 بند دلایل ممنوعیت راه اندازی مجتمع را به صورت مشروح اعلام نموده است . ولی احداث دامداری صنعتی 1000 راسی با رعایت ضوابط مربوط به آیین نامه ماده 5 قانون نظام جامع دامپروری بلامانع می باشد .
در پایان هر یک از حاضرین راهکارها و نظرات پیشنهادی خود را مطر ح نمودند . جلسه با صلوات حاضرین خاتمه یافت.
 


کد خبر:  1549261
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat