ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2621  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


اولین جلسه کمیسیون اقتصادی – عمرانی شورای عشایر استان برگزار گردید

اولین جلسه کمیسیون اقتصادی – عمرانی شورای عشایر استان برگزار گردید

 

آقای مهندس کهوریان : هدف اصلی کمیسیون اقتصادی و عمرانی شورای عشایری استان حفظ و ارتقاء کیفی زندگی عشایر استان می باشد .
اولین جلسه کمیسیون اقتصادی – عمرانی شورای عشایراستان به ریاست آقای مهندس کهوریان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و به دبیری آقای مهندس زینال زاده مدیر کل امور عشایر استان و باحضور مدیر کل امور روستائی و شوراهای استانداری ، معاون بودجه سازمان برنامه و بودجه ، رئیس گروه تولیدی سازمان برنامه و بودجه استان ، مدیر کل دامپزشکی استان ، مدیر تعاون روستایی استان ، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزری استان ، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستائی و مسئولین و کارشناسان ذیربط دستگاههای اجرایی در مورخه 95/9/22 ساعت 8/30 صبح درسالن جلسات استانداری تشکیل گردید .
در این جلسه ابتدا آقای مهندس زینال زاده ضمن خوش آمد گویی به حاضرین و تقدیر و تشکر از حسن نظر آقای مهندس کهوریان به جامعه عشایری استان ، با نظری اجمالی بر سیمای عشایری استان اظهار داشتند لایحه قانونی تشکیل شورای عالی عشایری در سال 59 به منظور رسیدگی به وضع عشایر و بهبود وضع زندگی آنان و همچنین احیای فرهنگ و سنتهای بومی و عشایری تصویب گردید ، ایشان با اشاره به تشکیل شورای عشایری استان اظهار داشتند اولین جلسه شورای عشایری استان بعد از یک وفقه ده ساله در سال 94 به ریاست مقام عالی استان تشکیل گردید .
مدیر کل امور عشایر استان بیان داشتند از سال 94 تاکنون تعداد 15 جلسه شورای عشایری در شهرستانها به ریاست فرمانداران شهرستانهای و ادارات ذیربط در حوزه عشایری و یک جلسه در ییلاقات مراغه با حضور مسئولین استانی ذیربط تشکیل گردیده است که ماحصل آن تصویب بیش از 50 مصوبه با هدف خدمات رسانی و رسیدگی به نیازمندیها و مشکلات عشایر درون کوچ و برون کوچ استان بوده است .
مدیر کل امور عشایر استان افزودند در راستای کمک به رشد اقتصادی عشایر ، ایجاد اشتغال پایداردر مناطق عشایری و همچنین برخورداری عشایر از منابع مالی با ضمانت های زنجیره ای اعتباری بالغ بر 48 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره از صندوق توسعه ملی با کارگزاری بانک کشاورزی به اداره کل امور عشایر استان ابلاغ گردیده بود که اقدامات لازم در خصوص معرفی عشایر حائز شرایط پایان پذیرفته و نیمی از آنها تاکنون تسهیلات مذکور را دریافت و نیمی دیگر در مرحله تکمیل پرونده وام قرار دارند .
آقای مهندس زینال زاده در ادامه با اشاره به اهداف تشکیل کمیسیون اقتصادی – عمرانی عشایر طبق لایحه قانونی تشکیل شورای عالی عشایر اعلام داشتند بررسی و اظهار نظر در مورد طرحهای کوتاه مدت و دراز مدت جهت حل مسایل و تنگناهای اقتصادی – عمرانی عشایر ، تهیه و تدوین پیشنهاد ایجاد تسهیلات و تهیه امکانات لازم جهت بهبود و توسعه خرید تولیدات دامی ، لبنی و صنایع دستی عشایر ، پیش بینی و ارائه طرح هایی به منظور بالابردن سطح درآمد خانوارهای عشایری و فروش به موقع و مناسب تولیدات عشایر ، پیشنهاد برنامه ها و خط مشی های لازم جهت تهیه امکانات بهداشتی ، درمانی ، خدماتی و طرح های عمرانی مورد نیاز عشایر ، بررسی تهیه امکانات مورد نیاز جامعه عشایری از قبیل ارزاق عمومی و سایر وسایل موردنیاز زندگی آنان از جمله اهداف اساسی کمیسیون اقتصادی – عمرانی شورای عشایری استان می باشد .
آقای مهندس کهوریان هدف از تشکیل جلسه کمیسیون اقتصادی و عمرانی شورای عشایری استان را حفظ و ارتقاء کیفی زندگی عشایری عنوان نمودند و اظهار داشتند با توجه به اهداف کمیسیون بایستی وضعیت موجود جامعه عشایری استان بصورت کارشناسی بررسی و آسیب شناسی گردد تا بتوانیم با توجه به وظیفه مندی دستگاهها درقبال جامعه عشایری ، طرحهای پیشنهادی را تدوین ، بررسی و اجرایی نماییم .
ایشان اظهار داشتند هدف اصلی از برگزاری جلسات شورای عشایری بهبود معیشت و اقتصاد جامعه عشایری با اجرای طرح های تحول گرا با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در مناطق عشایری می باشد که بایستی تمام دستگاههای خدمات رسان در حوزه عشایری اهتمام ویژه ای به این موضوع داشته باشند .
 ایشان تصریح کردند به جهت پیشبرد هر چه بیشتر اهداف جلسه ، دو کمیته فنی و اقتصادی  متشکل از دستگاههای اجرایی خدمات رسان با حضور چند نفر از معتمدین عشایر تشکیل گردد تا مسائل و موضوعات پیشنهادی پس از تدوین در کمیته های مذکور به صورت کارشناسی در کمیسیون اقتصادی – عمرانی عشایر بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ گردد .
درادامه هر یک از اعضاء جلسه نظرات خود را در خصوص حمایت از تولیدات عشایری ، حفظ فرهنگ جامعه عشایری با ایجاد اشتغال پایدار در جامعه عشایری ، حفظ و احیاء صنایع دستی عشایر ، ایجاد مراکز فروش محصولات تولیدی عشایر ، بیمه اجتماعی عشایر ، بهبود معیشت عشایر با ایجاد طرح ها و فعالیت های جدید اقتصادی و سودآور و... بیان داشتند . جلسه با صلوات حاضرین خاتمه یافت .
 
 
 
 
 


کد خبر:  1549389
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat