ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2450  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


نخستین نمایشگاه توانمندی‌های بانوان آذربایجان غربی در سالن نمایشگاه‌ها و همایش‌های بین‌المللی منطقه آزاد ماکو آغاز به‌کار کرد.

نخستین نمایشگاه توانمندی‌های بانوان آذربایجان غربی در سالن نمایشگاه‌ها و همایش‌های بین‌المللی منطقه آزاد ماکو آغاز به‌کار کرد.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ماکو، نخستین نمایشگاه توانمندی‌های بانوان آذربایجان غربی با حضور معاون فرهنگی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، مدیرعامل منطقه آزاد ماکو، فرمانداران ماکو، شوط و پلدشت، ائمه جمعه منطقه و فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولین محلی در محل سالن نمایشگاههای دائمی و همایش‌های بین المللی منطقه آزاد ماکو آغاز بکار کرد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو در این مراسم اظهار داشت: این نمایشگاه دومین رویداد نمایشگاهی در محل احداث شده برای برگزای نمایشگاه‌ها در منطقه آزاد ماکو است و امیدواریم این مکان یک ستون حیاتی برای توسعه اقتصادی منطقه و استان آذربایجان غربی باشد.
حسین فروزان با تاکید بر ضرورت نشان دادن توانمندی‌های تولیدکنندگان داخلی در کلیه بخش‌های اقتصادی تصریح کرد: بدون نمایشگاه و بدون نشان دادن توانمندی‌های داخلی هیچ توسعه‌ای صورت نمی‌گیرد چون افکار عمومی و مردم باید با توانایی‌های کشور آشنا شوند.
وی افزود: امروز در دومین رویداد نمایشگاهی در سالن نمایشگاهها و همایش‌های بین المللی منطقه آزاد ماکو شاهد نمایش توانمندی‌های بانوان استان آذربایجان غربی و منطقه آزاد ماکو هستیم و طی آن با میزان تأثیر این بخش از جامعه در زمینه اشتغال و اقتصاد بیشتر آشنا می‌شویم.
فروزان گفت: برگزاری نمایشگاه سبب ایجاد انگیزه برای افراد مختلف در زمینه کارآفرینی و ایجاد اشتغال در بخش‌های مختلف است بنابراین با توجه به اینکه ضرورت برگزاری نمایشگاه‌های بزرگتر در منطقه آزاد ماکو احساس می‌شود به همین خاطر موضوع توسعه سالن نمایشگاهها و همایشهای منطقه آزاد ماکو در دستور کار قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: در تلاشیم زیر ساخت‌های لازم برای هرچه بهتر برگزار شدن نمایشگاههای ملی و بین المللی را در ماکو فراهم کنیم.
نمایشگاه ماکو نمونه پایلوت شمال غرب کشور
مشاور امور نمایشگاه‌های سازمان منطقه آزاد ماکو نیز در این مراسم اظهار داشت: از سال 96 کلیه نمایشگاه‌ای پیش‌بینی شده در تراز ملی و منطقه‌ای برنامه‌ریزی شده است.
حسن الله‌وردیزاده تصریح کرد: در تلاشیم نمایشگاه منطقه آزاد ماکو را به عنوان پایلوت نمایشگاه‌های شمال غرب کشور معرفی کنیم.
وی گفت: در نخستین نمایشگاه توانمندی‌های بانوان استان آذربایجان غربی در منطقه آزاد ماکو بیش از 100 غرفه برپا شده که پذیرای 120 شرکت کننده است.
مشاور امور نمایشگاه‌های سازمان منطقه آزاد ماکو تصریح کرد: نمایشگاه بعدی مربوط به بانوان در سطح مناطق آزاد کشور در همین مکان برگزار خواهد شد.
وی گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه‌های مختلف شناسایی استعدادها، تجاری سازی ایده‌ها، تولید انبوه برخی محصولات، کمک و حمایت از تولید کنندگان و در نهایت جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای مشارکت در تولید و صادرات در منطقه آزاد ماکو است.
ضرورت تکریم زنان کارآفرین
در این مراسم امام جمعه ماکو نیز اظهار داشت: قران کریم و روایات ائمه اطهار (ع) زن را منشاء رحمت الهی معرفی کرده‌اند بنابراین تکریم زنان و ارج نهادن به تلاش آنها در تمام زمینه‌ها یک تکلیف است.
حجت الاسلام ایوب رنجبری گفت: بانوان به عنوان رکن اصلی یک خانواده و فرمانده این نهاد به شمار می‌آیند و در این میان بانوان کار آفرین، بازوی اقتصادی خانواده هستند.
وی افزود: ایجاد فضای کسب و کار سالم توسط بانوان باید بیش از پیش مورد تشویق و حمایت دولت قرار گیرد.
اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در منطقه آزاد ماکو
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز در این مراسم اظهار داشت: خانواده به عنوان رکن اصلی یک جامعه محسوب می‌شود بنابراین تشخیص جوامع خوب و بد از طریق پایه‌های آن یعنی نهاد خانواده امکان‌پذیر است.
حجت‌الاسلام محمدعلی زم گفت: آسیب‌های اجتماعی طلاق، اعتیاد، رباخواری، رشوه خواری و غیره معلول عوامل بد در سیستم و بنیان خانواده است.
وی افزود: زن ریشه یک خانواده و مدیری بسیار تواناست که می‌تواند علاوه بر همه مسئولیت‌های فردی و اجتماعی در درون و برون خانواده ایجاد اشتغال هم کند
زم تصریح کرد: تولیدات مناطق دیگر نباید در این قبیل نمایشگاه‌ها عرضه شود بلکه باید توانمندی بانوان خود این منطقه در معرض دید و خرید عموم قرار گیرد
وی گفت: منطقه آزاد ماکو در مدت کوتاه عمر خود به شعار اقتصاد مقاومتی پایبند بوده و هر روز تحولی در منطقه صورت می‌گیرد.
در این مراسم شهلا تاجفر مدیرکل امور بانون و خانواده استانداری آذربایجان غربی به تشریح برنامه‌های دولت در مسائل مربوط به بانوان پرداخت و یکی از بانوان کارآفرین نیز که به تازگی به دریافت نشان ملی مفتخر شده است به برشماری دلایل توفیقات خود پرداخت.
گفتنی است در این نمایشگاه اداره کل امور عشایر استان در سه غرفه با عرضه محصولات تولیدی عشایر اعم از عسل گون ، حبوبات ، صنایع دستی داری و غیر داری اعم از فرش ، جوراب و ... توانست توانمندیها و قابلیت های زنان عشایر استان همچنین آداب و سنن و فرهنگ جامعه عشایری استان را به تصویر بکشد و با پخت نان ساج عشایری پذیرای مهمانان و بازدید کنندگان عزیز گردد.
 
 
 
 
 
 


کد خبر:  1549437
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat