ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2429  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


رئیس سازمان امور عشایر اعلام کرد: برخورداری ۹۸ درصد عشایر کشور از دفترچه بیمه درمانی

رئیس سازمان امور عشایر اعلام کرد: برخورداری ۹۸ درصد عشایر کشور از دفترچه بیمه درمانی

 

رئیس سازمان امور عشایر گفت: با اجرای طرح سلامت، ۹۸ درصد عشایر کشور از دفترچه بیمه درمانی برخوردار شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، کرمعلی قندالی در سفر به استان قزوین برای راه اندازی اداره امور عشایر در این استان در سخنانی اظهار داشت: بیمه عشایر از نظر امنیت اجتماعی مهم است و درحال حاضر 50 درصد عشایر از بیمه تامین اجتماعی برخوردارند.
وی افزود: زندگی عشایر با سیستم تمام عیار خودگردان، درون زا و برون گرا، مبتنی بر عدالت، مردم محوری و با دانش بومی، مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است.
قندال گفت: بر اساس آخرین سرشماری سراسری عشایری کشور در سال هشتاد و هفت، ۲۱۵ هزار خانوار و یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت عشایری کشور است که 2درصد جمعیت کشور را تشکیل می می دهند.
رئیس سازمان امور عشایر بیان داشت: عشایر ۲۴ میلیون واحد دامی دارند که ۲۸ درصد دام سبک در اختیار آنان است و بین ۲۰ تا ۲۵ درصد تولیدات مواد پروتئینی بویژه گوشت قرمز توس جامعه عشایری تولید می شود.
وی ابراز داشت: در تامین آب شرب عشایر و دام آنان و تامین آب کشاورزی عشایر کارهایی انجام شده و سالانه نیز میلیون ها لیتر آب با تانکر به مناظق عشایری به صورت سیار منتقل می شود که البته اصلاح چشمه ها و قنوات هم در دستور کار قرار دارد.
قندالی به میزان تولیدات عشایری در کشور اشاره کرد و گفت: عشایر با تولید پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تن در حوزه کشاورزی، ۲۵ درصد گوشت قرمز و 35 درصد صنایع دستی کشور نقش مهمی در اقتصاد مقاومتی دارند.
رئیس سازمان امور عشایر در خصوص نحوه تامین سوخت عشایر به ویژه استفاده از انرژی های نوین گفت: برای تسریع در تامین انرژی و جلوگیری از قطع سرشاخه های درختان و بوته ها، طرح جایگزینی سوخت فسیلی با ۷۵ درصد پوشش در حال اجراست که با گازوئیل، نفت و گاز مایع و کپسول تامین خواهد شد.
وی اضافه کرد: استفاده از انرژی های نو هم در اولویت بعدی قرار دارد و در این خصوص تاکنون ۱۲ هزار خانوار در سامانه های خود به سیستم خورشیدی مجهز شده اند.
قندالی با اشاره به سیاست های دولت یازدهم برای کمک به عشایر اظهار داشت: خوشبختانه دولت در سال گذشته چند مصوبه خوب داشته است که 100میلیارد تومان تسهیلات ۴ درصد بین استان ها توزیع شد که به تامین نقدینگی و نهاده های عشایری کمک خواهد کرد.
وی ادامه داد: امسال نیز ۱۵۰ میلیارد تومان مصوب شده که در قالب تشکل ها توزیع می شود تا در فعالیت های زنجیره ای و نهاده ها، گیاهان دارویی، تولید گوشت قرمز، صنایع دستی و گردشگری فعال شوند.
رئیس سازمان عشایر کشور خاطرنشان کرد: در لایحه ای که با دو قید فوریت مصوب شده است، برداشت یک میلیارد و 500 میلیون دلار از صندوق ملی و اختصاص به مناطق عشایری و روستایی تصویب شد که اگر در صحن علنی هم تصویب شود منابع قابل توجهی برای عشایر پیش بینی و تامین خواهد شد.
 
 

 کد خبر:  1549883
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat