ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2794  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


برگزاری کلاس توجیهی تشکیل صندوق اعتبارات خرد زنان در آبادی عشایری لورزینی شهرستان ارومیه

برگزاری کلاس توجیهی تشکیل صندوق اعتبارات خرد زنان در آبادی عشایری لورزینی شهرستان ارومیه

 

با عنایت به استقبال زنان عشایر منطقه لورزینی شهرستان ارومیه به تشکیل صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری و دوره های مهارت آموزی فنی حرفه ای خیاطی و صنایع دستی و .... ، دوره آموزشی مذکور در مورخه 95/11/19 باحضورآقای مهندس زینال زاده مدیر کل امور عشایر استان ، آقای مهندس خلیلی رئیس مرکز خدمات کشاورزی دهستان مرگور ، سرکار خانم آهنی آذر مربی اعزامی از سازمان فنی و حرفه ای استان ، آقای مهندس عظیم زاده رئیس اداره مطالعات و برنامه ریزی و مسئول عشایر شهرستان ارومیه ، آقای مهندس جبارپور رئیس اداره امور تعاونیها و مسئول امور بانوان اداره کل امور عشایر و جمعی از زنان عشایر منطقه ،دوره آموزشی مهارت آموزی خیاطی ، پرورش قارچ و ... تشکیل گردید.
در این دوره آموزشی ابتدا سرکار خانم آهنی آذر در خصوص مدارک و شرایط مورد نیاز در دوره مطالبی را عنوان نمودند و بیان داشتند یکی از مزایای دوره های فنی و حرفه ای اعزام مربی به مناطق عشایری همچنین ارائه ملزومات لازم برای آموزش می باشد .
ایشان افزودند پس از پایان دوره نیز گواهی معتبر از سوی سازمان فنی و حرفه ای به قبول شدگان در آزمون اعطاء می گردد و افراد قبول شده در آزمون با مدرک اخذ شده می توانند از تسهیلات کم بهره جهت شروع فعالیت های جدید بهره مند گردند .
پس از ایشان مدیر کل امور عشایر استان ضمن تبریک و بزرگداشت ایام ا... دهه مبارک فجر مطالبی را در خصوص سواد آموزی و شرکت در دوره های فنی و حرفه ای بیان داشتند وافزودند شرکت در کلاسهای مهارت آموزی فرصت مغتنمی است برای حضور و مشارکت زنان در فعالیت های اجتماعی و انجام مشاغل خانگی زود بازده و اقتصادی .
ایشان با اشاره به تفاهم نامه فی مابین اداره کل امور عشایر استان و آموزش و پرورش در خصوص سواد آموزی مطالبی را به صورت مبسوط بیان داشتند و افزودند با توجه به اینکه گذراندن دوره های آموزش فنی و حرفه ای و یادگیری فعالیت های نوین از جمله پرورش قارج ، خیاطی ، صنایع دستی و ... مستلزم سواد آموزی می باشد لذا زنان عشایر می توانند با شرکت در کلاسهای سوادآموزی و قبولی در آزمون ، از مزایای سازمان فنی و حرفه ای در راستای یادگیری آموزش های جدید و اخذ تسهیلات برای راه اندازی کسب و کار جدید و زود بازده بهره مند گردند .
سپس سرکار خانم ملازاده مسئول امور بانوان اداره کل امور عشایر ، در خصوص اهداف و نحوه تشکیل صندوق اعتبارات خرد زنان مطالبی را بیان داشتند و افزودند هدف از تشکیل صندوق اعتبارات خرد زنان توانمند سازی زنان عشایر و ارتقاء مهارت های فردی و اجتماعی زنان همچنین جمع آوری و تجمیع پس اندازهای کوچک در قالب صندوق پس انداز و افزایش درآمد خانوارهای کم درآمد از طریق اعطای وام های کوچک برای فعالیت های درآمد زا از محل سرمایه صندوق می باشد . 
 

 

 

 

 کد خبر:  1549950
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat