ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2708  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


برگزاری مراسم گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی در شهرستان سلماس

برگزاری مراسم گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی  در شهرستان سلماس

 

در روز دوشنبه مورخه  95/11/18 مراسم گرامی داشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی با حضورنماینده محترم مردم شریف سلمـاس در مجلـس شورای اسلامی ، حاج آقا شری زاده اعـزامی از طرف نماینده ولـی فقیه در سـازمـان جهـاد کشـاورزی استـان ، آقای همتی نماینده اعزامی از عقیدتی- سیاسی سازمان جهاد کشاورزی ، آقای مهندس بهادری معاونت اداره کل امور عشایر استان ، معاونت فرمانداری و بخشداران و جمعی از اعضاء شورای اداری شهرستان سلماس و با شرکت 81 نفر از عشایر سلحشور منطقه در سالن جهاد کشاورزی مدیریت جهاد کشاورزی سلماس با برنامه های ذیل اجرا گردید .
در ابتدای مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم ، آقای مهندس علیپور مدیر جهاد کشاورزی سلماس ضمن عرض خیر مقدم به مسئولین و حاضرین در جلسه ، از حضور با شکوه عشایر در جشن مردمی انقلاب قدردانی و به ارائه خدمت هر چه بیشتر به عشایر منطقه توسط مدیریت جهادکشاورزی و ادارات تابعه در مناطق قشلاقی و ییلاقی تاکید کردند .
سپس آقای مهندس خدایاری ضمن عرض تبریک ایام الله دهه فجر و خیر مقدم ، گزارش کامل از عملکرد اداره امور عشــایر سلماس در مناطق عشایری در بخش های مختلف  را به سمع و نظر حاضرین رساندند وافزودند از جمله خدمات ارائه شده به عشایر منطقه در سال جاری میتوان به ارائه تسهیلات ارزان قیمت به عشایر با ضمانت زنجیره ای ، احداث حمام خورشیدی و ایجاد زمینه استفاده عشایر از انرژی های نو ، عرضه مستقیم تولیدات عشایری در نمایشگاه ها  اشاره نمود
آقای مهندس خدایاری اظهار داشتند خدمات مذکور  از جمله طرح هایی است که برای اولین بار اجرایی  می شود و با تاثیر گذاری در افزایش تولیدات موجب خشنودی عشایر منطقه شده است ، رئیس اداره امور عشایر شهرستان سلماس بیان داشتند  تهیه و توزیع فانوس های خورشیدی بین خانوارهای عشایـری و پی گـیری ارائه تسهیـلات پروار بندی دام عشایر در قالب زنجیــره تولید گوشت قـرمز در برنامه کاری سال آتی سازمان امور عشایر قرار گرفته است . 
در ادامه آقای دکتر برزگر نمـاینده محترم و محبوب مردم شریف سلماس در مجلس شورای اسلامی با تبریک ایام الله دهه فجر فعالیتهای اداره امور عشایر در برطرف نمودن مشکلات عشایر را رضایت بخش و ضروری عنوان نمودند وضمن قدردانی  از خدمات انجام شده  خواستار توسعه هر چه بیشتر فعالیت ها در مناطق عشایری شدند  و اظهار امیدواری کردند با کمک مسئولین گام بلندی برای خدمات رسانی به عشایر و توسعه مناطق عشایری برداریم و آنان را به جایگاهی که در خور شأن عشایر است رهنمون سازیم .
سپس آقای شری زاده طی سخنانی با اشاره به فرمایش امام خمینی ( ره ) " عشایر ذخایر انقلابند " فرمودند عشایر از قدیم الایام یک قشرتولیدکننده بوده و مایه برکت برای کشور می باشد . ایشان در ادامـه ایمان به خدا ، مردم داری ، ولایتمـداری و حضور مردم اعم از شیعـه و سنـی ، زن و مـرد در تمـام صحنـه ها را از پشتوانه های محکم انقلاب برشمردند . حاج آقا شری زاده در ادامه کشاورزی و دامداری را مقدس ترین شغل و درآمد حاصل از مشاغل مزبور را پاکیزه ترین روزی معرفی کردند .
گفتنی است سرود خوانی توسط فرزندان عشایری،  قرائت شعر خوانی در وصف انقلاب اسلامی ، تجلیل از سه نفر عشایر برتر و پرتلاش شهرستان سلماس با اهداء لوح و هدیه ای به رسم یادبود و بازدید از نمایشگاه توانمندیهای زنان روستائی و عشایری از دیگر برنامه های مراسم بزرگداشتن ایام ا... دهه مبارک فجر بود .
 


کد خبر:  1550967
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat