ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2717  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


رئیس سازمان امور عشایر خبر داد : ۱۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای تولیدات عشایر اختصاص می‌یابد

رئیس سازمان امور عشایر خبر داد : ۱۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای تولیدات عشایر اختصاص می‌یابد

 

رئیس سازمان امور عشایر گفت: در صورت تصویب مجلس ۱۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای تولیدات عشایر درسال آینده اختصاص می‌یابد.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، کرمعلی قندالی در همایش بزرگ ایلات و طوایف عشایر استان لرستان که در روستای قلعه رزه پلدختر اظهار داشت: عشایر کشور بیش از 10 هزار شهید تقدیم انقلاب کردند که 1000 نفر از شهدای عشایر کشور از استان لرستان بوده است.
وی افزود: از اوایل انقلاب میزان با سوادی در عشایر 27 درصد بود ولی امروز بالای 70 درصد عشایر از نعمت سواد برخوردارند؛ میزان دسترسی مردم به جاده در قبل از انقلاب 25 درصد بوده و امروز 95 درصد عشایر از راه ارتباطی و دسترسی برخوردار هستند.
قندالی عنوان کرد: در اوایل انقلاب آب شرب برای عشایر در حد صفر بود ولی هم اکنون بالای 50 درصد از آب سالم برخوردارند و در دولت تدبیر و امید یک اراده خاصی برای خدمت به عشایر وجود دارد.
رئیس سازمان امور عشایر تصریح کرد: سه طرح عظیم و بزرگ طی یک ماه گذشته برای عشایر مصوب شده و در سال 96 اولین مراحل آن اجرایی می‌شود که شامل ارتقاء سطح سواد و بهداشت و درمان و سطح فرهنگی عشایر است.
وی خاطر نشان کرد: 250 میلیارد تومان اعتبار با سود 4 درصد و با ضمانت زنجیره ای بین عشایر به عنوان وام مصوب شده که 100 میلیارد تومان آن سال گذشته بین عشایر توزیع شده و از این میزان 6 میلیارد تومان آن سهم استان لرستان بود که در جنوب استان توزیع شد.
قندالی : 150 میلیارد تومان برای تولید گوشت قرمز عشایر اختصاص دادیم و 1.5 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه مناطق روستایی و عشایری توزیع می‌شود که مناطق مرزی و کمتر توسعه یافته در اولویت قرار دارند.
رئیس سازمان امور عشایر اظهار داشت: در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی 1250 میلیارد تومان تسهیلات برای تولیدات عشایر در سال آینده اختصاص می‌یابد.
 وی عنوان کرد: سال گذشته 600 تن نهاده دامی بین عشایر توزیع کردیم و می‌خواهیم خدمات زیربنایی تولید را فراهم کنیم؛ اگر در گندم و تولید گوشت قرمز به خودکفایی رسیدیم نتیجه زحمات عشایر است و ما می خواهیم که خدمتگزار مردم عشایر باشیم.


کد خبر:  1550972
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat