ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2714  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


مراسم سوگواری شهادت بزرگ بانوی بشریت حضرت فاطمه زهرا (س) در اداره کل امور عشایر استان برگزار گردید

مراسم سوگواری شهادت بزرگ بانوی بشریت حضرت فاطمه زهرا (س) در اداره کل امور عشایر استان برگزار گردید

 

مراسم سوگواری شهادت بزرگ بانوی بشریت حضرت فاطمه زهرا (س) با حضورآقای مهندس زینال زاده مدیر کل امور عشایر استان ، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ساجدی نژاد نماینده محترم ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان ، نماینده محترم ولی فقیه اداره کل دامپزشکی استان، مدیر محترم سازمان تعاون روستایی ، مسئول محترم سازمان بسیج کارمندان ، مدیر شیلات استان، رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و جمعی از مسولان و مجموعه همکاران اداره کل امور عشایر استان راس ساعت 8 صبح در مورخه 95/12/10 در محل نمازخانه اداره کل امور عشایر استان برگزار گردید .
در ابتدا، مراسم جمع خوانی زیارت پرفیض عاشورا با قرائت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ولیزاده نماینده محترم ولی فقیه اداره کل دامپزشکی استان برگزار گردید .
سپس حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ساجدی نژاد   ضمن تسلیت شهادت بزرگ بانوی بشریت حضرت زهرا (س) و تقدیر و تشکر از مدیر کل امور عشایر استان جهت برگزاری محفل نورانی عزاداری دخت نبی اکرم (ص ) حضرت فاطمه زهرا (س) افزودند حضرت زهرا از بعد مادی مانند بشر عادی بوده ولی از بعد معنوی قابل درک و همطراز با انسانهای عادی نبوده است و بسیار برتر از درک و عقل بشری می باشد .
آقای ساجدی نژاد با اشاره بر شناخت ویژگیهای حضرت زهرا (س) بیان داشتند شناخت زندگی حضرت زهرا (س) که در سایه ارتباط با خدا به دست آمده است ویژگیهای مختلفی دارد از جمله علم حضرت فاطمه زهرا (س) و شناخت در باب مقام علمی و نقش آموزشی حضرت زهرا سلام الله علیها همین بس که پیامبر اکرم (ص) ایشان را به عنوان دروازه ی علم و دانش معرفی کرده اند. نبی مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) می فرمایند : خداوند متعال على و همسر و فرزندانش را حجّت مردم قرار داده و آنان دروازه هاى علم و آگاهى در میان امّت من هستند، هرکس به آنان تمسّک نماید، به راه راست هدایت یافته است.
ایشان بیان داشتند آگاه بودن از زمان مرگ که فقط از طریق علم الهی ممکن است هم دلیل دیگری بر علم و دانش فاطمه زهرا (س) است.
حضرت امام صادق (علیه السلام) مى‏فرمایند: فاطمه (سلام الله علیها)پس از رحلت پدرش هفتاد و پنج روز زندگى کردند، ولى در این ایّام بسیار محزون بود و در فراق پدر مى‏سوخت. در طول این مدّت جبرئیل به حضور زهرا (سلام الله علیها) مى‏رسید، و او را در عزاى پدر تسلیت مى‏گفت، و دلش را از غصّه‏ها آرام مى‏ساخت و از جایگاه پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم)‏ آگاهش مى‏کرد، حتّى اخبار آینده را در مورد فرزندانش به اطلاع او مى‏رسانید و امیرالمؤمنین على (علیه السلام) نیز آنها را مى‏نوشت.
توجه به امر آموزش و رفع احتیاجات و پرسش های مردم در سیره فاطمه زهرا (سلام الله علیها) نشانه دیگری برای اثبات مقام علمی آن حضرت است.
نماینده ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره بر مصحف حضرت فاطمه (س) بیان داشتند مطابق روایات مصحف فاطمه(س) کتابی است مشتمل بر اخبار آیندگان و اسراری که توسط جبرئیل یا فرشته دیگر به حضرت فاطمه(س) القاء شده است.
مصحف فاطمه را باید یکی از نشانه های علمی حضرت فاطمه (س) دانست که به علت این دانش شهودی و علم لدنی به عنوان ‌« محدثه» ملقب گردید. سرچشمه ی علم حضرت زهرا(س)، علم لایتناهی الهی و درک گستره دانش ایشان برای کسی غیر از معصومان (ع) ممکن نیست.
در روایت آمده است که وقتى پیامبر(ص) وفات یافت، فاطمه (سلام الله علیها) بسیار اندوهگین بود. از این رو خداوند فرشته اى را بر وى فرستاد تا او را دلدارى داده و با او سخن بگوید: فاطمه (سلام الله علیها) این جریان را به امیر المؤمنین (علیه السلام) گزارش داد، على (علیه السلام) فرمود: هر گاه آمدن فرشته را احساس کردى و صدایش را شنیدى به من بگو ، پس فاطمه (سلام الله علیها) به امیر المؤمنین (علیه السلام) خبر داد و آن حضرت هر چه مى شنید مى نوشت، تا آنکه از آن سخنان مصحفى ساخت، ولى در آن مصحف، چیزى از حلال و حرام نیست، بلکه در آن، علم به پیشامدهاى آینده است.
ایشان در ادامه با تبیین فضائل اخلاقی و روحیات معنوی حضرت فاطمه زهرا(س ) اعلام داشتند حضرت فاطمه (س) سیده نساء دو عالم می باشد و شفاعت فاطمه یعنی عصمت و علم و حجت خدا بر روی زمین و جهانیان.
 در ادامه مداح اهل بیت حاج آقا شهریاری با مداحی سوگ شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) حال و هوای معنوی خاصی به مراسم بخشید.
 
 
 
 
 


کد خبر:  1551069
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat