ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2393  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


برگزاری مراسم سوگواری شهادت مولای متقیان ، امام علی (ع)

برگزاری مراسم سوگواری شهادت مولای متقیان ، امام علی (ع)

 

مراسم سوگواری شهادت مولای متقیان ، امام علی (ع) و بزرگداشت لیالی قدر در مورخه  96/3/27  با حضور مدیر کل امور عشایر استان آقای مهندس زینال زاده، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا موسوی پیش نماز و روحانی معظم اداره کل، حاج آقا شهریاری مداح اهل بیت عصمت و طهارت و مجموعه همکاران در نمازخانه اداره کل امور عشایر استان برگزار گردید.
در ابتدا آقای مهندس زینال زاده ضمن تسلیت ایام سوگواری مولی الموحدین امام علی (ع) در باب ارزشهای معنوی شبهای قدر مطالبی را بیان نمودند و اظهار داشتند این شبها فرصت مغتنمی است تا با تاسی از خصوصیات بارز امام علی (ع) همچون صبر، حلم و عدالت از آثار و برکات معنوی آن در زندگی برخوردارگردیم .
ایشان با اشاره به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس اشاره کردند و افزودند: روز قدس سند مظلومیت مردم مسلمان فلسطین است و وظیفه تک تک ماست به صحنه بیاییم و صدای مظلومیت مسلمانان را به گوش جهانیان برسانیم.
پس از ایشان حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا موسوی ضمن تسلیت شهادت امام علی (ع) و بزرگداشت لیالی قدر با اشاره بر حکومت عادلانه حضرت علی (ع) بیان داشتند: شخصیتی چون علی (علیه السلام) تنها به گفتار بسنده نمی کند و حق را حتی در سخت ترین موقعیت‌های سیاسی بر پا می دارد و بیت المال را به طور مساوی میان مسلمانان تقسیم می کند و در برابر نصیحت مصلحت اندیشانی که از او می خواهند اشراف را بر فرودستان برتری دهد تا به موفقیت برسد، بر می­آشوبد و قاطعانه می فرماید: (( من هرگز با ظلم به زیر دستان "درتقسیم غیر مساوی بیت المال" حاضر نیستم به پیروزی برسم .... )) اگر این اموال از آن خودم بود، به گونه ای مساوی میان مردمان تقسیم می کردم تا چه رسد که به این که جزء اموال خداست .
آن بزرگوار در مسیر عدالت جویی تا آن جا پیش می رود که در برابر فزون خواهی های نزدیک ترین بستگانش نیز مقاومت می کند.  
حکومت از نگاه امام ( علیه السلام ) تنها شایسته کسانی است که دارای سه شرط: توانمندی، علم و عدالت باشند. به عبارت دیگر ملاک و مصداق تصدی حکومت، شایستگی است نه انتخاب گروه خاص و یا شخص خاص و یا به صورت موروثی.
ایشان با اشاره به صبر حضرت علی (ع) بیان داشتند اميرمؤمنان عليه السلام زمانی که عده ای قصد آزار و اذیت خانواده اش را داشتند، از خود واكنش نشان داد و با آنها برخورد کرد، اما از آن جايي كه مأمور به صبر بود از ادامه مخاصمه منصرف و طبق فرمان رسول خدا صلي الله عليه و آله صبر پيشه كرد. در حقيقت با اين كار مي خواست به آن ها بفهماند كه اگر مأمور به شكيبائي نبودم و فرمان خدا غير از اين بود، كسي جرأت نمي كرد كه اين فكر را حتي از ذهنش بگذراند، اما آن حضرت مثل هميشه تابع فرمان هاي الهي بوده است.
پس از ایشان، حاج آقا شهریاری با مداحی در باب فضایل و مصائب حضرت علی (ع) و سینه زنی همکاران به غنای معنوی مراسم افزودند.  
 

 

 

 

 

 کد خبر:  1552598
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat