ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2574  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


رئیس سازمان امور عشایر: نام عشایر در برنامه ششم توسعه پررنگ دیده شده است

رئیس سازمان امور عشایر: نام عشایر در برنامه ششم توسعه پررنگ دیده شده است

 

رئیس سازمان امور عشایر گفت: در برنامه ششم توسعه نام عشایر پررنگ دیده شده و طبق احکام برنامه ششم برخی از مشکلات عشایر از قبیل مشکلات در تولید و فرآوری رفع خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، کرمعلی قندالی در گردهمایی مدیران‌کل امور عشایر کشور در تبریز اظهار داشت: برنامه‌های زیادی هم در برنامه اقتصاد مقاومتی در سازمان امور عشایر به عنوان سیاست و راهبرد پیش‌بینی شده تا علاوه بر کاهش مشکلات عشایر، زمینه درآمدزایی و تولیدات داخلی و به تبع آن صادرات محصولات داخلی افزایش یابد.
وی افزود: ۲۰ درصد پروتئین کشور توسط عشایر تامین می‌شود و به عبارتی می‌توان گفت یک نفر عشایر توانایی تامین پروتئین ۱۶ نفر در کشور را دارد.
قندالی ادامه داد: جمعیت عشایری کشور در حدود یک میلیون و 200 هزار نفر است که ۱/۸ درصد جمعیت کشور را تشکیل داده‌اند.
رئیس سازمان امور عشایر با بیان اینکه بزرگترین مشکلات عشایر در رابطه با تغییرات اقلیمی است، گفت: به دلیل تغییرات اقلیمی در کشور با فقر منابع در عرصه‌های مرتعی مواجه هستیم.
وی با اشاره به تلاش‌ها و اقدامات جبرانی جهت رفع مشکلات مرتعی در دو حالت مقطعی و درازمدت، بیان کرد: هدف اصلی در راستای رفع مشکلات عشایر را به تامین نهادها اختصاص داده ایم که منجر شد ظرف سه سال گذشته ۷۰۰ هزار تن علوفه به عنوان یارانه به نهادها تحویل داده شد.
 قندالی اقدامات در حوزه درازمدت را استفاده از تسهیلات منابع مدیریت بحران به میزان ۲۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در راستای استفاده از تسهیلات، بیشترین تمرکز روی تولید مواد پروتینی، لبنی و زنجیره تولید گوشت قرمز است که در حال اجرا است.


کد خبر:  1552669
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat