ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2443  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


حضرت آیت ا... عالمی : عشایر همواره زحمتکش، مولد و شکرگزار هستند و باید به کار و تلاش بی وفقه آنها ارج نهاده شود.

حضرت آیت ا... عالمی : عشایر همواره زحمتکش، مولد و شکرگزار هستند و باید به کار  و تلاش بی وفقه آنها ارج نهاده شود.

 

در مورخه 96/06/01 مراسمی با حضور  حضرت آیت الله عالمی نماینده محترم ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی و رئیس شورای عالی زکات کشور ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان  آقای مهندس کریم زاده ،  آقای مهندس زینال زاده مدیر کل امور عشایر استان ، مسئول محترم حوزه نمایندگی  ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان حاج آقا ساجدی نژاد، مدیرکل منابع طبیعی استان دکتر وهاب زاده، آقای مهندس آقایاری مدیر کل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 8 استان و جمعی از معتمدین عشایر و روسای ادارات ستادی و شهرستانی امور عشایر در نمازخانه اداره کل امور عشایر استان برگزار گردید. 
در این جلسه آقای مهندس زینال زاده ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و تقدیر و تشکر از حضور آیت الله عالمی و هیت همراه افزودند : استان آذربایجان غربی سومین استان عشایری کشور هست که 15590 خانوار عشایری در این استان زندگی می کنند.
وی بیان داشتند : بر اساس سرشماری سال 87 در 16 شهرستان از شهرستانهای هفده گانه استان عشایر داریم که بیشترین تمرکز عشایر استان از شمال استان شروع می شود عشایر استان 2 میلیون واحد دامی در اختیار دارند که 25 درصد از گوشت و فرآورده های دامی استان اعم از 16 هزار تن گوشت قرمز ، 50 هزار تن شیر و 3 هزار تن پشم تولید و به بازار مصرف عرضه می کنند.
آقای مهندس زینال زاده بیان داشتند : عشایر استان از نظر زمین های کشاورزی در کشور رتبه اول را دارند که حدود 60 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی در اختیار عشایر استان است ایشان در ادامه از توجه ویژه دولت تدبیر و امید به عشایر و احیای شوراهای عشایری که از اقدامات مثبت دولت برای عشایر بود بسیار تشکر نمودند .
در ادامه حضرت آیت الله حسن عالمی در دیدار با معتمدان عشایر استان با بیان اینکه در قرآن دو بار کلمه عشایر تکرار شده است، افزودند: اصل و بنای زندگی بشر بر مبنای کوچ نشینی بوده و در سفرنامه ابن خلدون نیز به این موضوع اشاره شده است.

وی با بیان اینکه طبیعت عرصه زندگی عشایر است، اظهار داشتند : عشایر بدون اینکه ضربه و صدمه ای به طبیعت بزنند، حداکثر استفاده را از طبیعت می برند و همواره از عرصه های طبیعی مراقبت و محافظت می کنند.

ایشان افزودند : شجاعت، مردانگی و غیرت عشایر زبانزد عام بوده و امام خمینی(ره) بر همین اساس از عشایر به عنوان ذخایر انقلاب یاد کردند، چرا که عشایر علاوه بر تامین مایحتاج غذایی، در تامین امنیت کشور نیز نقش بسزایی دارند و با کمترین امکانات بیشترین نقش را در توسعه اقتصادی کشور ایفا می کنند.
نماینده محترم ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به حدیثی از امام جعفر صادق (ع ) بیان کردند چند چیز اساس زندگی است ، ایجاد امنیت و فراوانی که مصداق عینی آن عشایر میباشند و عشایر همواره زحمتکش، مولد و شکرگزار هستند و باید به کار و تلاش بی وفقه آنها ارج نهاده شود.
 
 
 
 
 
 
 


کد خبر:  1553803
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat