ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2552  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


مدیر کل امور عشایر استان : عشایر افرادی توانمند و کوشا هستند که با کمترین هزینه ، بیشترین سهم را در تولید داشته و مصداق واقعی اقتصاد مقاومتی هستند.

مدیر کل امور عشایر استان : عشایر افرادی توانمند و کوشا هستند که با کمترین هزینه ، بیشترین سهم را در تولید داشته و مصداق واقعی اقتصاد مقاومتی هستند.

 

در مورخه 96/06/05 مراسمی با حضور مدیرکل امور عشایر استان مهندس زینال زاده ، آقای مهندس عبادی معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان برنامه و بودجه ، سرکار خانم تاجفر مدیر کل امور خانواده و بانوان استانداری ، مهندس حیدری مدیرکل تعاون روستایی ، فرمانده حوزه 31 بسیج عشایری سرگرد نعمتی و جمعی از کارشناسان سازمان برنامه و بودجه و روسای ستادی اداره کل امور عشایر استان در منطقه عشایری سوسن آباد شهرستان ارومیه برگزار شد.
در این مراسم ابتدا مهندس زینال زاده از تمامی مسئولین که با سختی راه در منطقه حاضر شدند تقدیر و تشکر نمودند و هفته دولت و یاد و خاطره شهداء بخصوص شهید رجایی و شهید باهنر را گرامی داشتند.
ایشان اظهار داشتند : به فرموده مقام معظم رهبری مدت خدمت این دو شهید بزرگوار بسیار کم بود ولی آن چیزی که یاد و خاطره ای این دو شهید را ماندگار و آنها را شاخص و برجسته کرد دلسوزی و مردمی بودن آنها بود که وجودشان با آرمان های انقلاب آمیخته شده بود و الگو برای تمامی مسئولین هستند .
مدیر کل امور عشایر استان بیان داشتند ما خدمتگزار مردم هستیم و به خاطر مردم در این مکان حاضر شده ایم و از بیت المال حقوق میگیریم تا در خدمت مردم باشیم و الحمدالله در جمهوری اسلامی ایران بین مردم و دولت فاصله وجود ندارد مردم خود را از دولت می دانند و دولت خود را از مردم می داند.
ایشان افزودند : استان آذربایجان غربی سومین استان عشایر نشین کشور است که نزدیک به شانزده هزار خانوار عشایر در این استان سکونت دارند و حدود یکصد و چهار هزار نفر جمعیت دارند که 3/5 درصد جمعیت استان را تشکیل میدهند با این وصف 25 درصد از تولیدات دامی استان توسط عشایر تولید و به بازار مصرف عرضه می گردد و به روایت آمار هر نفر از عشایر برای 16 نفر غذا تولید میکند که واقعآ جای تقدیر و تشکر دارد.
وی ضمن تقدیر و تشکر از امعان نظر و دستور مساعد مقام عالی استان و مجموعه همکاران سازمان مدیریت و برنامه ریزی افزودند : امسال در بحث مدیریت  بحران حدودآ 750 میلیون تومان برای ترمیم راهها ، پل های مواصلاتی  و آبرسانی که بر اثر سیل در اوایل سال دچار خسارت سنگینی شده بودند تخصیص یافته است .
در ادامه مهندس عبادی معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی از تمامی عشایر حاضر ، مهندس زینال زاده و همکاران در امور عشایر به پاس خدماتی که به عشایر انجام میدهند تشکر نمودند و بیان داشتند : سازمان برنامه و بودجه بازوی دستگاه های اجرایی است و هر گونه اعتبار لازم جهت خدمت رسانی به عشایر و ارتقاء شاخص های توسعه در مناطق عشایری و بهبود معیشت عشایر عزیز را تامین میکند.
پس از ایشان سرکار خانم تاجفر مدیر کل امور خانواده و بانوان استانداری طی سخنانی بیان داشتند : بانوان عشایری قشری توانمند و کوشا هستند و ما میتوانیم با ساماندهی و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در مناطق عشایری و توانمندیهای عشایر عزیز، اقتصاد و اشتغال آنها را بهبود و ارتقاء بخشیم .
وی افزودند: ما در نشستی که با بانوان عشایری داشتیم درباره مشکلات آنان بحث کردیم که اساسی ترین مشکلات؛ بهداشت ، روشنایی چادر های عشایری و آموزش فرزندان بود که مقرر شد این مشکلات در کارگروه خانواده و بانوان طرح و بررسی گردد و تصمیم بر این است که با مشارکت هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی برای کل مناطق عشایر نشین استان هر ماه یک گروه سیار بهداشتی جهت معاینه، غربالگری و آموزش امدادگری اعزام گردد .
 
 
 
 
 
 
 


کد خبر:  1553812
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat