ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2754  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


بررسی مشکلات عشایر ماکو در فرمانداری آن شهرستان

بررسی مشکلات عشایر ماکو در فرمانداری آن شهرستان

 

در مورخه 96/08/17 جلسه ای جهت حل مشکلات عشایر با حضور مهندس قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران و هیات همراه ، مهندس کریم زاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی، مهندس زینال زاده مدیرکل امور عشایر استان آذربایجان غربی، آقای شریف پور نماینده مردم شریف شهرستان های ماکو، شوط، چالدران و پلدشت در مجلس شورای اسلامی، آقای علیزاده فرماندار شهرستان ماکو و اعضای شورای عشایری و جمعی از عشایر در فرمانداری شهرستان ماکو برگزار شد.
آقای علیزاده فرماندار شهرستان ماکو با اشاره به سیمای عشایر شهرستان ماکو بیان داشتند عشایر شهرستان که از 2 ایل جلالی و میلان با 10 طایفه و 20 هزار نفر جمعیت تشکیل یافته بخش عمده جمعیتی این شهرستان را تشکیل می دهند، عشایر شهرستان قریب به 220 هزار راس دام کوچک و 16 هزار راس دام بزرگ دارند، ایشان از مشکلات مهم عشایر شهرستان به توسعه نیافتگی منطقه بورالان ، بیکاری، عدم خرید محصولات عشایری ، از بین رفتن ایل راه ها و ... اشاره نمودند.
در ادامه جلسه خانم شیری دهیار روستای میلان به نمایندگی از عشایر شهرستان به مشکلات عشایر اعم از ( عدم دریافت آرد خام ، عدم دسترسی به آب ، بیکاری جوانان تحصیلکرده عشایر، کمبود فضای آموزشی ، گرانی داروی های دامی و علوفه دام ، کمبود سرویس بهداشتی ، نبود خدمات درمانی و نامناسب بودن ایل راه ها ) اشاره نمودند.
مهندس زینال زاده ضمن عرض خیر مقدم به تمامی مسئولین و حاضرین به خصوص مهندس قندالی و هیئت همراه با اشاره به وضعیت بهداشتی عشایر بیان داشتند: در سال جاری طی بازدید سرکار خانم تاج فر مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری از مناطق عشایری و جلسات متعدد با ایشان در کارگروه امور بانوان و خانواده استانداری مصوب گردید که اکیپ های بهداشتی و درمانی سیار در مناطق عشایری به صورت دائمی استقرار یابند.
در ادامه مهندس کریم زاده از اقدامات شایسته سازمان امور عشایر به استان قدر دانی و تشکر نمودند وی بیان داشتند ایران اسلامی رنگین کمان قومیت هاست و بخصوص استان آذربایجان غربی که با صفا و صمیمیت در کنار هم زندگی کرده اند.
وی بیان داشتند ایجاد سازمان عشایر توسط حضرت امام خمینی(ره) جهت خدمت ویژه به عشایر بنیان گذاری شد. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره بر شعار سال " اقتصاد مقاومتی - تولید و اشتغال " افزودند: من از یکایک عشایر آذربایجان غربی که 25 درصد تولیدات استان را تامین میکنند تشکر میکنم وی اضافه نمود 8 میلیارد دلار در سال 93 به دستور مقام معظم رهبری جهت طرح آبهای مرزی اختصاص داده شده است، ایشان در ادامه افزودند از موضوعات مهم طرح تعادل دام و مرتع ، طرح اسکان عشایر است که انشاا... سعی خواهیم کرد در این راستا اقدامات لازم را انجام دهیم .
در ادامه ایشان اظهار داشتند هر کجا جوانان عشایری و زنان عشایری دچار مشکل شوند هرچه بتوانیم برای حل مشکلات شان دریغ نخواهیم کرد.
در ادامه جلسه مهندس قندالی با اشاره به اینکه همه انرژی را برای توانمند کردن عشایر به کار خواهیم بست افزودند نگران تسهیلات نباشید وارد فعالیتهای جدید ( داروی گیاهی ، گردشگری و صنایع دستی ) شوید ما در کنار شما هستیم و حمایتتان می کنیم ،وی در ادامه بیان داشتند: بنده ناراحتم از اینکه فرزندان عشایری از آموزش باز می مانند به آموزش دقت زیادی بدهید.
در خاتمه ایشان بیان داشتند حضور عشایر در مرزها دلگرمی برای مرزبانان بوده و در تامین امنیت کشور آنها را یاری می نمایند جلسه با صلوات حاضرین خاتمه یافت.
 
 
 
 
 
 


کد خبر:  1554007
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat