ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2621  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


دیدار صمیمی مسئولین کشوری و استانی با عشایر پلدشت در دشت شیبلو

دیدار صمیمی مسئولین کشوری و استانی با عشایر پلدشت در دشت شیبلو

 

 

در مورخه 96/08/17 جلسه ای جهت حل مشکلات عشایر با حضور مهندس قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران و هیات همراه ، مهندس کریم زاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی، مهندس زینال زاده مدیرکل امور عشایر استان آذربایجان غربی، آقای شریف پور نماینده مردم شریف شهرستان های ماکو، شوط، چالدران و پلدشت در مجلس شورای اسلامی، آقای عبدالله نژاد فرماندار شهرستان پلدشت ، اعضای شورای اداری ، آقای محمدزاده بخشدار مرکزی شهرستان پلدشت و جمعی از عشایر در منطقه عشایری شیبلو برگزار شد.
جناب آقای عبدالله نژاد با اشاره به سیمای عشایر شهرستان پلدشت بیان داشتند عشایر شهرستان پلدشت 14000 نفر جمعیت دارد که حدود 95 هزار و 500 راس دام سبک و 12 هزار و 22 دام سنگین در اختیار عشایر این منطقه می باشد.
ایشان افزودند 47/5 درصد کوچ به شهرستان چالدران را عشایر پلدشت تشکیل می دهند، سپس به تولیدات سالیانه عشایر اشاره نموده و افزودند: عشایر شهرستان پلدشت سالیانه 2467 تن شیر ، 648 تن گوشت قرمز و 143 تن پشم تولید و به بازار مصرف عرضه می نمایند.
در ادامه بحث مهندس قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران ضمن تقدیر و تشکر از بذل توجه اقای شریف پور نماینده شهرستان پلدشت به جامعه عشایری افزودند: بخشی از مشکلات دشت شیبلو و دشت زنگنه اعم از صدور سند ، بحث آب و دیرکرد وام ها حل شده و انشاا... بخشی دیگر نیز در آینده نزدیک حل خواهد شد و در این خصوص به جد پیگیر هستیم، ایشان افزودند: از محل اعتبارات ملی به استان آذربایجان غربی 300 میلیون تومان تخصیص یافته که تا آخر سال نیز حدود 300 یا 400 میلیون تومان دیگر نیز واریز خواهیم کرد وی بیان داشتند که با مصوبه هیئت دولت و موافقت مقام معظم رهبری و مجلس یک و نیم میلیارد دلار تسهیلات برای مناطق عشایری ، شهرهای کمتر از 10 هزار نفر جمعیت و مناطق مرزی اختصاص خواهد یافت که اولین اولویت با مناطق عشایری می باشد.
در ادامه رئیس سازمان امور عشایر ایران اظهار داشتند عشایر باید وارد فعالیتهای جدیدی شوند و در کنار دامداری و کشاورزی از سایر پتانسیل های موجود همچون صنایع دستی ، گیاهان دارویی، گردشگری و ... استفاده نمایند.
 
 
 
 
 
 


کد خبر:  1554012
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat