ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2372  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


مدیرکل امور عشایر استان آذربایجانغربی : زنان عشایری، زنانی پرتلاش و زحمتکش هستند که نقش برجسته ای در اقتصاد کشور دارند.

مدیرکل امور عشایر استان آذربایجانغربی : زنان عشایری، زنانی پرتلاش و زحمتکش هستند که نقش برجسته ای در اقتصاد کشور دارند.

 

 

 

 در مورخه 96/11/14 با حضور جناب آقای مهندس زینال زاده مدیر کل محترم امور عشایر استان آذربایجان غربی ، آقای مهندس جبارپور رئيس اداره امور تعاونی های استان، آقای مهندس عظیم زاده رئیس اداره امور عشایر ارومیه، خانم مهندس ملازاده مسئول امور بانوان اداره کل امور عشایر، دهیار منطقه سیلوانا و جمعی از بانوان منطقه سیلوانا صندوق خرد زنان عشایری سیلوانا طی مراسمی فعالیت خود را آغاز نمودند.

در این مراسم که در دهیاری منطقه سیلوانا برگزار شد، ابتدا سرکار خانم شیخی به نمایندگی از اعضای صندوق ضمن عرض خیر مقدم خدمت میهمانان و تقدیر و تشکر از بذل توجه مدیرکل امور عشایر استان و مسئولین استانی در خصوص مشارکت زنان در بحث های فرهنگی و اجتماعی درباره اهداف و مشکلات زنان منطقه سخنانی را بیان نمودند.
سپس مدیر کل محترم امور عشایر استان آذربایجان غربی ضمن تبریک آغاز سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به نقش زنان عشایری در پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی اشاره نمودند و افزودند زنان همواره در تمام صحنه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی حاضر بوده اند و زنان عشایری نیز از این قاعده مستثنی نیستند زنان عشایری، زنانی پرتلاش و زحمتکش هستند که نقش برجسته ای در اقتصاد کشور دارند ایشان ضمن تقدیر و تشکر از حضور فعال زنان در همه زمینه های اقتصادی به عنوان طلایه داران عرصه تولید در مناطق عشایری، به آموزش و توانمند سازی هر چه بیشتر آنان از طریق آموزشهای فنی حرفه ای و کمک های دولتی بصورت بلاعوض و تسهيلات قرض الحسنه جهت توانمند سازي صندوقهاي خرد پرداختند. ايشان با تاكيد برانجام كارهاي گروهي توسط بانوان به شروع فعالیت های نوین ازجمله پرورش قارچ، گیاهان دارویی، بهینه سازی و احیاء برخی از صنايع دستي اعم از زيلو، جاجيم، ورني و ... توسط اعضاء صندوقهاي خرد زنان جهت حفظ سنتهاي ديرين عشاير اشاره نمودند و از بانوان عشاير خواستند كه در وظایف محوله خود به عنوان تشكلهاي مردم نهاد حضور فعالی را درتمامی عرصه های اجتماعی و اقتصادی ايفا كنند.
مهندس زینال زاده در ادامه از تخصیص 4 میلیارد ریال وام قرض الحسنه در ایام الله دهه فجر به 16 صندوق احداث شده در سطح استان اشاره و یادآور شدند در دولت تدبیر و امید برای اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری توجه ویژه ای گردیده که اختصاص تسهیلات 1/5 میلیارد دلاری از جمله این اقدامات می باشد.
در پایان مهندس زینال زاده در زمینه اعطای وام قرض الحسنه به صندوق خرد زنان نوار مرزی عشایر در راستای حمایت از این صندوق در این ایام خجسته قول مساعد دادند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


کد خبر:  1554162
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat