ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2292  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


مراسم ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن در جهاد کشاورزی آذربایجان غربی برگزارشد

مراسم ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن در جهاد کشاورزی آذربایجان غربی برگزارشد

 

 

 

در آستانه سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن مراسم جشنی با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه، قائم مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، مدیرکل امور عشایر استان و جمعی ازکارکنان و بانوان شاغل در سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، اسمعیل کریم زاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در این مراسم با تبریک تقارن میلاد بانوی بزرگ اسلام با ایام ولادت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) اظهار کرد: بانوان ایرانی در تمامی صحنه های انقلاب اسلامی نقش آفرینی فراوانی ایفا نموده و با الهام از سیره و سبک حضرت زهرا (س) مردان شجاع را در دامان خود پرورش داده اند.
کریم زاده با اشاره به فضایل اخلاقی آن حضرت و مقام والای زن اضافه کرد : قرآن کريم، پيامبر اسلام(ص) را الگو معرفي مي‌کند و پيامبر اسلام(ص) اهل بيتش را به عنوان الگوي امت معرفي مي‌کند و در محور اهل بيت، فاطمه زهرا(س) قرار دارد که رسول خدا(ص) او را الگو و نمونه‌ي زنهاي عالم معرفي نموده است.
وی با بیان اینکه فلسفه خلقت عالم و آدم حضرت فاطمه‌(س) است ، خاطر نشان کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) در تمام ابعاد زندگي الگو و نمونه است و شخصيتي است  که خود را به چنان مقام و عظمت رسانيد که مايه‌ي مباهات خداوند در برابر فرشتگان قرار گرفت و خداوند فرمودند اگر فاطمه نبود جهان را خلق نمی کردم
کریم زاده تاکیدکرد:  در دوران جاهلیت قدیم شاهد زنده به گور کردن زنان بودیم که با ظهوراسلام زنان جایگاه واقعی خود را در اجتماع بدست اوردند و در حال حاضر نیز دوشا دوش مردان درتمامی عرصه های فرهنگی و اجتماعی به ایفای مسئولیت می پردازند.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام علی قنبری قائم مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان نیز ضمن تبریک سالروز ولادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) گفت : شناخت عظمت و کرامت حضرت زهرا (س) برای ما مقدور نیست و تنها گوشه هایی از عظمت این بانوی بزرگوار برای ما قابل درک و فهم است که با توجه به همان ها می توانیم تا حدی درک کنیم، چرا ایشان سرور همه زنان عالم نامیده شده اند.
وی با بیان اینکه در فرهنگ اسلامي آنچه اهميت دارد دو عنوان اساسي عمل صالح و نيت خير است، افزود : وی ادامه داد: کسی که جایگاه عظیم ولایت و نقش آن در بقای مسیر توحید را درک کند، متوجه نقش منحصر به فرد حضرت زهرا(س) در این باره می شود.
قنبری با اشاره به شان نزول سوره « الکوثر » خطاب به پیامبر گرامی اسلام (ص) الگوپذیری و عمل به سیره و سبک زندگی دخت گرامی نبی اکرم (ص) را مهمترین راه تعالی و رشد فضایل اخلاقی در جامعه خصوصاً خانواده دانست.

 

مدیحه سرایی، اهدای جوایز به بانوان شاغل در سازمان با اسامی و القاب حضرت فاطمه (س) از دیگر برنامه های جنبی این مراسم معنوی بود.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


کد خبر:  1554227
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat