ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2508  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


برپایی نمایشگاه تولیدات و توانمندیهای زنان روستایی و عشایری عضو صندوق اعتبارات خرد زنان شهرستان میاندوآب

برپایی نمایشگاه تولیدات و توانمندیهای زنان روستایی و عشایری عضو صندوق اعتبارات خرد زنان شهرستان میاندوآب

 

 

به مناسبت بزرگداشت ولادت با سعادت حضرت فاطمه الزهراء سلام الله علیها و روز زن، نمایشگاه تولیدات و توانمندیهای بانوان روستایی عضو صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی، با عنوان  " شیر زنان آذربایجان " طی مراسمی صبح روز شنبه مورخه 96/12/19 در محل سالن ورزشی روستای گوگ تپه شهرستان میاندوآب با حضور معاونت محترم رئیس سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی میاندوآب، مهندس جبارپور رئیس امور تعاونیها و ترویج اداره کل امور عشایر استان مشاور محترم رئیس سازمان در امور بانوان و کارشناس مسئول زنان روستایی سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل امور عشایر استان، مدیریت محترم صندوق کارآفرینی امید و ریاست محترم اداره امور عشایر میاندوآب، جمعی از مسئولین محترم بانوان ادارات شهرستان، روسا، مسئولین و کارکنان محترم واحدها، ادارات و مراکز جهاد کشاورزی میاندوآب، ریاست محترم اداره ترویج و کارشناس زنان روستایی شهرستان شاهین دژ، اعضاء محترم شورای اسلامی و دهیار محترم روستای گوگ تپه و جمعی از زنان روستایی و عشایری این شهرستان گشایش یافت.
 
گفتنی است؛ این نمایشگاه در ۱۷ غرفه شامل عرقیات گیاهی، گیاهان دارویی، پرورش گل و گیاهان زینتی، انواع ترشی و مربا، بافتنی، تابلو فرش و صنایع دستی زنان روستایی، به مدت یک هفته جهت بازدید عموم دایر می باشد .
 
در این مراسم آقای مهندس دیانتی، معاونت محترم سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی میاندوآب، ضمن عرض خیر مقدم، تبریک میلاد فرخنده حضرت فاطمه (س)، روز زن و هفته منابع طبیعی، گزارش مبسوطی از فعالیت های زنان روستایی و عشایری ارائه و تصريح نمودند: در این شهرستان ۸ صندوق اعتبارات خرد زنان با ۲۲۸ نفر عضو و اعتبار بالغ بر ۲ میلیارد ریال، در حال فعالیت می باشند .با عنایت به اینکه ۵۰ درصد جامعه را زنان تشکیل می دهند. حمایت از فعاليتهاي این قشر از جامعه موجب توسعه و پیشرفت اقتصاد بخش کشاورزی می گردد. زنان روستایی و عشایری در عرصه اشتغال زایی و رونق اقتصاد کشاورزی نقش بسزایی را ایفا می کنند.
 
ایشان ابراز داشتند: انشاالله با افتتاح بازار هفتگی عرضه تولیدات زنان روستایی و عشایری در جمعه بازار این شهرستان که در دهه فجر کلنگ زنی شد؛ مشکلات موجود در عرضه و فروش تولیدات این قشر از جامعه نیز تا حدودی برطرف و با راه اندازی صندوق مادر اعتبارات خرد زنان روستایی و عشایری در این شهرستان شاهد رشد و شکوفایی فعالیتهای زنان منطقه باشیم.
 
آقای مهندس دیانتی با اعلام آمادگی همه جانبه جهت حمایت از فعالیتهای زنان روستایی و عشایری، به راه اندازی واحدهای کوچک پرورش گیاهان دارویی، گلهای زینتی، گلخانه های کوچک مقیاس و ایجاد مشاغل خانگی تاکید نمودند.
 
شایان ذکر است؛ در جوار نمایشگاه، مسابقه آشپزی و تزئین سفره هفت سین نیز برگزار و در خاتمه از زحمات برگزارکنندگان نمایشگاه، مدیر عامل صندوق و خوش حساب ترین عضو  صندوق و نفرات برتر مسابقه آشپزی و تزئین سفره هفت سین با اهداء لوح تقدیر و جوائزی به رسم یادبود تجلیل گردید.

 

گفتنی است در شهرستان میاندوآب 3 صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری با عضویت قریب به 80 نفر می باشد که هر صندوق جهت دریافت تسهیلات 250 میلیون ریالی با بهره 4درصد و بازپرداخت 5ساله به بانک کشاورزی شهرستان میاندوآب معرفی شده اند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


کد خبر:  1554241
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat