ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2308  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


جلسه هم افزایی اداره کل امور عشایر استان و مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان جهت استفاده از ظرفیت های مناطق عشایری

جلسه هم افزایی اداره کل امور عشایر استان و مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان جهت استفاده از ظرفیت های مناطق عشایری

 

 

 

در مورخه 96/12/27 جلسه ای با حضور مهندس زینال زاده مدیرکل امور عشایر استان، دکتر روانلو رئیس مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان، دکتر حسین پور رئیس بخش اقتصادی و اجتماعی مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان و جمعی از روسای ستادی اداره کل امور عشایر جهت استفاده بهتر و بیشتر از ظرفیت های مناطق عشایری برگزار گردید.
 
در این جلسه ابتدا مهندس زینال زاده ضمن تقدیر و تشکر از بذل توجه دکتر روانلو رئیس مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان بیان داشتند : با توجه به موضوع تسهیلات عشایر در بحث گیاهان دارویی و اصلاح نژاد، مرکز تحقیقات می تواند کمک شایانی در راستای عملیاتی نمودن این مباحث نماید و همچنین در بحث پژوهش های این اداره کل انتظار می رود مرکز تحقیقات مانند همکاری های قبلی در انجام طرح های مطالعه سایت گردشگری و طرح مطالعه پارک شتر سواری در روستای آغبلاغ ولدیان که مورد تایید سازمان امور عشایر ایران نیز گردیده مساعدت لازم را داشته باشند.
 
دکتر روانلو رئیس مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی بیان داشتند : مرکز تحقیقات آماده است تا در بحث های اصلاح بذر، اصلاح نژاد، گیاهان دارویی و .... هم راستا با امور عشایر گام بردارد و انشالله از این پس برای همکاری بیشتر و بهتر هر 3 ماه یکبار جلسه ای برای رفع مشکلات خواهیم داشت.
 

 

در ادامه دکتر حسین پور رئیس بخش اقتصادی و اجتماعی مرکز تحقیقات به پروپوزال طرح مطالعه سایت گردشگری اشاره کرده و افزودند : بیشتر به بحث گردشگری اشاره شده تا پرورش شتر و این مطالعه در حد تفصیل بوده که در حال حاضر بحث مالی صورت نمی گیرد و بعد از بررسی پروپوزال نظر نهایی اعلام خواهد شد.
 
مهندس زینال زاده اظهار داشتند : حدود 60 هزار هکتار زمین زراعی و باغ در اختیار عشایر استان آذربایجان غربی وجود دارد و باید به هر قسمت به عنوان یک بنگاه اقتصادی نگریست تا زمینه موفقیت ایجاد گردد.
 
دکتر حسین پور با تایید سخنان مهندس زینال زاده به طراحی سایت الگو اشاره کرده و بیان داشتند این مرکز توانایی ایجاد سایت ها با فنون جدید جهت الگوبرداری را دارند تا عشایر با خیال راحت و آسوده در این زمینه سرمایه گذاری نمایند.
 
در پایان جلسه مهندس زینال زاده به امضای تفاهم نامه بین مرکز تحقیقات و اداره کل امور عشایر اشاره نموده و افزودند برای افزایش همکاری بین اداره کل امور عشایر و مرکز تحقیقات تفاهم نامه ای تدوین و امضاء گردد تا در راستای افزایش معیشت عشایر غیور استان گام های اثربخش و پویاتری برداشته شود.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 



کد خبر:  1554256
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat