ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2642  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


جلسه هم افزایی اداره کل امور عشایر استان و ادارات تابعه شهرستانی جهت استفاده از ظرفیت های مناطق عشایری و حل مشکلات عشایر استان

جلسه هم افزایی اداره کل امور عشایر استان و ادارات تابعه شهرستانی جهت استفاده از ظرفیت های مناطق عشایری و حل مشکلات عشایر استان

 

 

در مورخه 97/12/15 جلسه ای با حضور مهندس زینال زاده مدیرکل امور عشایر استان و روسای ادارات تابعه شهرستانی جهت استفاده از ظرفیت های مناطق عشایری و حل مشکلات عشایر استان برگزار گردید.
در این جلسه ابتدا مهندس زینال زاده ضمن تبریک سال جدید و تقدیر و تشکر از برپایی سیاه چادرهای عشایری به عنوان نوروزگاه سال 97 در تمامی شهرستان های استان افزودند با مساعدت شما همکاران عزیز و عشایر مستعد استان در برپایی سیاه چادر ها توانستیم فرهنگ، آداب و رسوم عشایر استان را برای مسافرین و گردشگران به نمایش بگذاریم و تلاش بسیاری خواهیم داشت تا این سیاه چادر ها را بصورت مستمر برای توسعه گردشگری و بهبود معیشت عشایر داوطلب برپا نماییم.
ایشان با اشاره به ایل راه های استان بیان داشتند در ابتدای سال بایستی با هماهنگی لازم ایل راه های جنوب استان بخصوص باداملو و سلیم خان قبل از کوچ عشایر آن منطقه مرمت و باز سازی گردد.
مهندس زینال زاده با اشاره بر ترویج و گسترش استفاده از انرژی های نو تبیین نمودند قصد داریم در سال جاری با خرید و توزیع 1200 عدد فانوس خورشیدی و نصب تعدادی حمام خورشیدی در مناطق عشایری مشکلات سوخت و انرژی عشایر عزیز را مرتفع نماییم.
ایشان با اشاره به تسهیلات کم بهره به عشایر اظهار داشتند طی تعاملات و رای زنی های لازم با بانک کشاورزی توانستیم مشکلات اخذ تسهیلات عشایر را که عمدتاً بحث ضمانت و ارائه وثیقه بود حل نموده تا زمینه اخذ تسهیلات 4درصدی با ضمانت زنجیره ای برای عشایر جهت تولید گوشت قرمز فراهم گردد.
وی افزودند تسهیلات سرمایه در گردش با بهره 10 درصد و باز پرداخت یکساله می باشد و می تواند برای کارآفرینان فعال در عرصه دامداری و دامپروری مفید و اثربخش باشد.

 

مدیرکل امور عشایر استان، مناطق عشایری را یکی از ظرفیت های مهم در بحث گیاهان دارویی عنوان کردند و افزودند عشایر مستعد و فعال در حوزه کاشت و برداشت گیاهان دارویی می توانند از تسهیلات کم بهره به میزان 250 میلیون ریال برخوردار گردند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


کد خبر:  1554265
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat