ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2302  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


96 میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات به عشایر آذربایجان غربی پرداخت شد

96 میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات به عشایر آذربایجان غربی پرداخت شد

 

 

 

ارومیه- ایرنا- مدیرکل امورعشایر آذربایجان غربی گفت: تاکنون برای عشایر این استان 96 میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات بانکی جهت جبران خسارت ناشی از خشکسالی های اخیر و برای پرواربندی و زنجیره تولید گوشت قرمز و حمایت از تشکلهای عشایری و صندوق های خرد زنان عشایری پرداخت شده که نسبت به سال های گذشته با رشد 2 برابری روبرو شده است.
 
بهرام زینال زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تسهیلات در 2 بخش مشتمل بر ' تسهیلات چهار درصدی از محل خشکسالی با بازپرداخت پنج ساله به مبلغ 76 میلیارد و 800 میلیون ریال ' و ' تسهیلات 10 درصدی از محل صندوق توسعه ملی با بازپرداخت یکساله به مبلغ 20 میلیارد ریال ' به عشایر و تشکلهای عشایری پرداخت شد.
 
وی افزود: با توجه به نقش مهم زنان در جامعه عشایری و در راستای حمایت از آنان نیز 15 صندوق خرد زنان عشایری هر کدام، 250 میلیون ریال از تسهیلات قرض الحسنه برخوردار گردیده اند.
 
وی با بیان اینکه عشایر آذربایجان غربی در سال 96 بیش از 550 میلیارد ریال متضرر شدند، ادامه داد: عشایر این استان به دلیل خشکسالی های اخیر در بخش کشاورزی حدود 200 میلیارد ریال و در بخش بهره مندی از علوفه مرتع حدود 360 میلیارد ریال متضرر شده اند.
 
مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی با اشاره به توزیع 17 هزار تن نهادهای کشاورزی و دامی در بین عشایر گفت: سبوس، کنسانتره، آرد و سوخت نفت و گاز از جمله مواردی است که جهت بهبود معیشت جامعه عشایری در بین عشایر استان توزیع شده است.
 
وی با اشاره به اینکه عشایر آذربایجان غربی 2 میلیون واحد دامی دارند، گفت: 60 هزار واحد آنها دام بزرگ  و ما بقی دام کوچک هستند.
 
زینال زاده با اشاره محصولات تولیدی عشایر گفت: عشایر این استان سالانه 3 هزار تن پشم، 16 هزار تن گوشت و 50 هزار تن شیر را تولید و روانه بازار می کنند.
 
وی در ادامه با اشاره به برنامه های دولت برای حمایت از عشایر اظهار کرد: سال گذشته طرح آزمایشی پانل خورشیدی برای تامین انرژی برق مناطق ییلاقی در برخی مناطق استان اجرا شد و در سال جاری نیز 2 هزار فانوس های خورشیدی برای تامین روشنایی و برق مناطق ییلاقی در بین خانوار های عشایری این استان توزیع می شود.
 

 

وی افزود: همچنین در این مدت 11 حمام صحرایی  با هزینه 1 میلیارد و 200 میلیون ریال در مناطق عشایری برای رفاه آنها راه اندزی خواهد شد.
 
 
 


کد خبر:  1554279
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat