ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2233  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


جلسه کمیسیون اقتصادی و عمرانی شورای عشایر استان آذربایجان غربی

جلسه کمیسیون اقتصادی و عمرانی شورای عشایر استان آذربایجان غربی

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان مهندس بهرام زینال زاده مدیرکل امور عشایر استان روز چهارشنبه در جلسه کمیسیون اقتصادی و عمرانی شورای عشایر آذربایجان غربی افزودند: بر اساس سرشماری سال 1387 در استان 15 هزار و 599 خانوار عشایری در استان زندگی می کنند.
 
وی بیان داشتند: هم اکنون در همه شهرستان ها بجز تکاب آمار رسمی از سکونت خانوارهای عشایری وجود دارد.
ایشان اظهار داشتند: عشایر استان در 336 قشلاق و آبادی، سکونت مطلق دارند و در 800 روستا نیز عشایر استان ساکن هستند.
 
مهندس زینال زاده نقش عشایر را در تولیدات دامی استان مهم ارزیابی کردند و گفتند: عشایر آذربایجان غربی سالانه 16 هزار تن گوشت تولید می کنند که یک سوم گوشت تولیدی استان توسط عشایر تولید می شود و عشایر استان 60 هزار هکتار زمین زراعی و باغ در اختیار دارند که از این لحاظ رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده اند.
 
آقای زینال زاده اضافه کردند: عشایر استان در صنایع دستی غیر داری، دارای رتبه اول و در صنایع دستی مانند فرش و گلیم 10 درصد کل تولیدات عشایر کشور متعلق به عشایر این استان است.
 
آقای مهندس تقی کهوریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی نیز در این نشست گفتند: ایجاد اشتغال برای فرزندان عشایر در مناطق عشایری همواره ضروری است.
 
وی اضافه کردند: رونق بخشی به فعالیت های تولیدی عشایر می تواند دستاوردهای متعددی داشته باشد که اشتغال و خودکفایی در برخی تولیدات مهم از جمله آنها به شمار می رود.
 
مهندس کهوریان ادامه دادند: آذربایجان غربی در عرصه اقتصاد مقاومتی می تواند با بهره گیری از تولیدات عشایر موفق عمل کند و تولید آنان به ارزآوری نیز منجر شود.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این جلسهافزودند عشایر مردمانی کم توقع هستند که کار تولید را بر عهده گرفته و 25 درصد از تولیدات دامی استان را تامین می کنند و ما باید به عنوان سیاست گذاران و برنامه ریزان دست به دست هم دهیم و و وظایف مربوط به جامعه عشایری را به صورت جدی انجام دهیم.
 
ایشان با اشاره به بیانات مهندس کهوریان اعلام داشتند جامعه عشایری می توانند مانند روستاییان در سامانه کارا ثبت نام کرده و از محل اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری بهره مند شوند.
 
مهندس کریم زاده اظهار داشتند که آیین نامه ساماندهی عشایر که در سال 89 تصویب شد واقعآ یک آیین نامه جامعی است که اگر هر یک از دستگاه های خدمات رسانی در حوزه عشایر بتوانند مفاد آیین نامه را عملیاتی نمایند شاهد خدمات اثر بخشی در این جامعه خواهیم بود.
 

 

گفتنی است در این جلسه مدیران و نمایندگان راه داری و حمل و نقل جاده ای، نوسازی مدارس، آب و فاضلاب روستایی، توزیع نیروی برق، مدیریت و برنامه ریزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و امور مالیاتی پیشنهادات خود را بیان نمودند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


کد خبر:  1554330
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat