ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2272  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


مدیر کل امور عشایری استان آذربایجان غربی بیان داشتند: طی سال جاری مبلغ 10 میلیارد تومان بصورت تسهیلات بانکی جهت پایداری در تولید در اختیار عشایر استان قرار می گیرد

مدیر کل امور عشایری استان آذربایجان غربی بیان داشتند: طی سال جاری مبلغ 10 میلیارد تومان بصورت تسهیلات بانکی جهت پایداری در تولید در اختیار عشایر استان قرار می گیرد

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان، آقای مهندس زینال زاده در جلسه شورای عشایر پلدشت با اشاره به سرشماری سال 87 افزودند: 3/5 درصد جمعیت استان را عشایر تشکیل می دهند که با دارا بودن 2 میلیون دام کوچک 25 درصد محصولات دامی استان را تولید می کنند.
 
وی تصریح کردند: عشایر جامعه پویا هستند و باید زمینه های لازم برای تولید آنان را فراهم آوریم و در این راستا طی سال جاری مبلغ 10 میلیارد تومان بصورت تسهیلات بانکی با بهره 4 درصد و باز پرداخت 5 ساله جهت پایداری در تولید در اختیار عشایر استان قرار می گیرد.
 
مهندس زینال زاده اظهار داشتند: آذربایجان غربی بعد از استان فارس و خوزستان مقام سوم کشور را از جهت جمعیت عشایری به خود اختصاص داده است.
 
مدیر کل امور عشایری استان آذربایجان غربی افزودند: عشایر منطقه می توانند با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر از مزایای بیمه بازنشستگی_مستمری از کار افتادگی و مستمری فوت (بازماندگان) استفاده کنند.
 
وی در خصوص نهاده های دامی اظهار کردند: هیچ مشکلی و نگرانی در خصوص نهاده های دامی وجود ندارد.
 
مدیرکل امور عشایر استان آذربایجان غربی در خصوص حمایت از مشاغل مختلف افزودند: آمادگی کامل برای حمایت از مشاغل مختلف از قبیل گیاهان دارویی، گردشگری داریم.
 
به گفته وی امکان استفاده عشایر از تسهیلات با نرخ 4درصدی همانند سال های قبل فراهم است.
 
آقای اکبر عبدالله نژاد فرماندار محترم شهرستان پلدشت بیان داشتند: عشایر در فرایند توسعه کشور، نیروی کار، تولیدات دامی و کشاورزی نقش موثر دارند.
 
وی تصریح کردند: افرادی که تمایل به دریافت تسهیلات دارند می توانند با مراجعه به سایت کارا نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
 
فرماندار پلدشت با اشاره به شعار سال افزودند: باید نهایت تلاش خود را در راستای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی بکار گیریم.
 
مهندس بهارمست شیخکانلو مسئول هماهنگی امور عشایر شهرستان پلدشت با اشاره به آمار جمعیتی عشایر شهرستان گفتند: 13 هزار و 366 نفر جمعیت عشایر این شهرستان را تشکیل می دهند که از این تعداد 8 هزار و 900 نفر کوچ کننده هستند.
 
وی بیان داشتند: عشایر این شهرستان دارای 95 هزار و 500 دام کوچک، 1 هزار و 222 دام بزرگ است که سالانه 2هزار 467 تن شیر، 2 هزار 648 تن گوشت قرمز و 143 تن پشم و کرک تولید می کنند که حدود 70 درصد آن به فروش می رسد.
 
مهندس بهارمست شیخکانلو با اشاره به اینکه عشایر شهرستان شامل 2 ایل و 22 طایفه است، گفتند: طبق آمار 47/5درصد از عشایر کوچ کننده شهرستان به ییلاق های چالدران کوچ می کنند.
 

 

رییس نمایندگی امور عشایر پلدشت افزودند: طی سال های 95 و 96 بالغ بر 900 میلیون تومان تسهیلات 4 درصد برای افزایش زنجیره تولید گوشت قرمز به عشایر شهرستان پلدشت اعطا شده است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 


کد خبر:  1554339
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat