ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2263  تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating 


اولین جلسه ی شورای عشایر شهرستان ماکو در سال 1397

اولین جلسه ی شورای عشایر شهرستان ماکو در سال 1397

 

 

 

 اولین جلسه ی شورای عشایر شهرستان ماکو در سال 1397 به ریاست فرماندار محترم شهرستان ماکو و با حضور مدیرکل محترم امور عشایر استان و اعضای محترم شورای عشایر و سران و ریش سفیدان و متعمدین عشایر شهرستان ماکو راس ساعت 15 مورخه 97/01/13 در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان ماکو با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید تشکیل گردید.
 
در ابتدای جلسه فرماندار شهرستان ماکو ضمن عرض سلام و خیر مقدم خدمت حاضرین در جلسه و آرزوی قبولی طاعات و عبادات مومنین در ماه مبارک رمضان بلاخص لیالی پر خیر و برکت قدر به مناسبتهای هفته اشاره نموده و ضمن تسلیت سالروز ارتحال جانسوز امام راحل (ره) و بزرگداشت سالروز حماسه قیام خونین 15 خرداد، شهادت مولی الموحدین حضرت علی(ع) را تسلیت عرض نمودند.
 
فرماندار ماکو با اشاره به اهمیت حفظ و نگهداری از مراتع و منابع ملی بعنوان نعمت الهی و سرمایه ملی بر لزوم بهره برداری بهینه و اصولی از مراتع تاکید نموده و به بهره گیری از فرهنگ غنی عشایر و جاذبه های طبیعی و گردشگری و صنایع دستی درجهت جذب گردشگر و توسعه و رونق گردشگری با محوریت بومگردی درمناطق عشایری اشاره نمودند ایشان همچنین بر تسریع در اقدامات لازم جهت جذب تسهیلات اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار روستایی و عشایری بمنظور بهره مندی و توانمند سازی جامعه عشایری تاکید نمودند.
در پایان ضمن تشکر و قدردانی از تمامی دستگاههای دولتی و نهادهای انتظامی و امنیتی که در حوزه عشایر مشغول بخدمت می باشند هماهنگی و همدلی هر چه بیشتر جهت ساماندهی عشایر و افزایش تولید در سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری به نام  سال حمایت از تولید ایرانی مزین گردیده است را خواستار شدند.
 
در ادامه جلسه آقای مهندس زینال زاده مدیر کل محترم امور عشایر استان با ارائه آمار جمعیتی خانوار و تعداد دام عشایر به میزان تولیدات عشایر استان اشاره و با ذکر اینکه حدود 30% جمعیت عشایر استان در شهرستانهای ماکو ، پلدشت ،شوط و چالدران استقرار دارند لزوم توجه هر چه بیشتر به عشایر این منطقه شدند و با بیان نقش موثر عشایر در پرورش دام سبک و جایگاه ممتاز عشایر در تولید گوشت قرمز دامی و فرآورده های لبنی دامی استان بر لزوم بهره برداری از مراتع درسایر زمینه ها از جمله تولید و بسته بندی گیاهان داروئی و پرورش زنبور عسل و پرورش ماهی و ... تاکید نمودند.
 

 

مهندس زینال زاده با اشاره به تسهیلات سرمایه در گردش افزودند: برای عشایر خسارت دیده از حوادث غیر مترقبه تسهیلات تا سقف 500 میلیون ریال تعلق می گیرد.
 
 
 
 
 
 
 


کد خبر:  1554340
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat