ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
yahag
ارسال پیامک
 اخبار و رویدادها  کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2241  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


مهندس زینال زاده افزودند : 10 درصد از تولیدات عشایر استان در مناطق عشایری شهرستان شاهین دژ تولید می شود

مهندس زینال زاده افزودند : 10 درصد از تولیدات عشایر استان در مناطق عشایری شهرستان شاهین دژ تولید می شود

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان در مورخه 97/03/28 مهندس زینال زاده مدیرکل امور عشایر استان به همراه فرماندار شهرستان شاهین دژ، امام جمعه شهرستان شاهین دژ، فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان شاهین دژ، دادستان شهرستان شاهین دژ، رئیس اداره امور عشایر شهرستان شاهین دژ، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شاهین دژ، رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان شاهین دژ، رئیس اداره امور عشایر شهرستان میاندوآب و تعدادی از روسای ستادی این اداره کل از مناطق ییلاقی شهرستان شاهین دژ بازدید نمودند.
 
در این بازدید مهندس زینال زاده طی مصاحبه با خبرنگار صدا و سیما به آمار عشایر استان اشاره نموده و افزودند : 15599 خانوار عشایری با جمعیتی بالغ بر 103927 هزار نفر از عشایر در استان آذربایجان غربی زندگی می کنند که حدود 1700 خانوار عشایر از شهرستان های نقده، مهاباد، میاندوآب، بوکان، شاهین دژ و تعدادی از عشایر شهرستان ملکان استان آذربایجان شرقی به مناطق ییلاقی شهرستان شاهین دژ کوچ و در عرصه فعالیت های تولیدی اعم از تولیدات دامی، فراورده های لبنی و ... مشغول می شوند.
 
ایشان بیان داشتند برابر با آخرین آمار، تولیدات عشایر استان آذربایجان غربی بیش از 320 هزار تن می باشد و حدود 10 درصد از این تولیدات که ارزش بیش از 50 میلیارد تومان را به خود اختصاص داده در مناطق ییلاقی شهرستان شاهین دژ تولید می شود.
 
مدیر کل امور عشایر استان با اشاره بر آخرین آمار عشایر کوچنده کشور بیان داشتند عشایر کوچنده استان آذربایجان غربی 103927 نفر می باشد که نزدیک به 49 درصد این جمعیت را زنان عشایری تشکیل می دهند.

 

ایشان اظهار داشتند زنان عشایری در تولید نقش برجسته ای دارند و دوشادوش مردان در مناطق ییلاقی و در عرصه های تولیدی فعالیت می نمایند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


کد خبر:  1554354
فرستنده: ashayer-ag.ir Admin
گروه:
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


   

کلیه حقوق این وب سایت به  اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی  متعلق می باشد.                     Powered byAtorpat